Co może być interesującą ozdobą na święta oraz w jaki sposób ją można samodzielnie wykonać?

Gdy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia albo Mikołajki, zaczynamy zastanawiać się, jak pięknie przystroić dom. Biały obrus to sprawa podstawowa. Większość osób będzie miała także iglaste drzewka albo same ich gałęzie.

orkiestra

Autor: Joe Martin
Źródło: http://www.flickr.com
Ogród marzeń

Autor: Margaret Anne Clarke
Źródło: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/

Dla osób, które chcą zrobić „coś więcej”, warto byłoby przypomnieć sobie to, co robiliśmy kiedyś ze swymi najbliższymi.
Posiadaliśmy wtedy do dyspozycji o wiele skromniejsze możliwości niż obecnie, jednak i tak w każdym wypadku święta były śliczne i bardzo mile wspominane. Dlatego też warto jest wrócić do tych tradycji oraz wykonać ze swoimi dziećmi choćby taką małą dekorację jak czapka Mikołaja. Nie musi ona pełnić żadnej konkretnej funkcji, jednak jeśli ją wyposażymy w tego typu elementy jak oczy czy uszy, to z pewnością tego typu czapeczka okaże się ozdobnikiem, który będzie się długo rozpamiętywać.odkryj więcej tutaj (rodzinne sesje zdjęciowe – szczegóły tutaj)Nie ma przecież konieczności kupować kosztownych przedmiotów w sytuacji, kiedy wiele z nich moglibyśmy zrobić samodzielnie i to bardzo niewielkim kosztem.
Do zrobienia tego typu świątecznej niewielkiej czapki Mikołaja wystarczyłby jedynie arkusz czerwonego kartonu. Jakiś ciemny pisak, biała farba i, jeśli mamy pod ręką trochę kleju i waty, to możemy zrobić jeszcze długą śnieżnobiałą brodę. Jest niezwykle możliwe, że w trakcie robienia takiej ozdoby przyjdą nam do głowy jeszcze inne idee, a gotowy wyrób byłby inspiracją do wykonania następnych dekoracji.

Jeśli jednak nie mamy zdolności do robienia takich własnoręcznych przedmiotów, to moglibyśmy je po prostu w jakimś sklepie kupić np. taką czapkę Mikołaja. Może kiedy zobaczymy jak została ona zrobiona, to w następnym roku skusimy się, żeby ją zrobić na własną rękę.
28 listopada, 2022