Co podarować pod choinkę?

Niebawem miły sezon świąteczny. dekoracje bożonarodzeniowe pojawiają się na ulicach i w domach. W reklamach telewizyjnych firmy pokazują najlepsze prezenty. Mądrze już teraz wymyślić, co ofiarować rodzinie na Gwiazdkę. W artykule dowiecie się, że czasami niesztampowe wybory mogą być najlepsze.

Święta, choinka świąteczna

Autor: TK Maxx
Źródło: TK Maxx

Bardzo ciekawymi upominkami, które powinny być popularne w tym roku, są ozdoby (zobacz turkusowe bombki choinkowe) świąteczne ręcznie robione. Nie czarujmy się, to co sprzedawane jest w dyskontach po niskich cenach, to najczęściej tandetne i sztampowe ozdoby, produkowane zwykle na Tajwanie. Standaryzacja i podbicie rynku polskiego przez schematyczne towary sprawiają, że obecnie każda choinka (sprawdź również – bombki plastikowe do decoupage) wygląda schematycznie. Znika wyjątkowość – . A przecież niegdyś samodzielne wytwarzania ozdób świątecznych było lubianą tradycją, którą realizowały wszystkie rodziny. Wycinanki i wyklejanki dawały sporo radości. Obecnie nam nie chce się marnować czasu nad samodzielnym klejeniem i wolą zwyczajnie pójść do galerii handlowej i zdobyć gotowe produkty, robione w tysiącach powtarzalnych egzemplarzy. To obnaża Wigilię z pewnej magii. Stąd fajnie jest zabawić się we samodzielne robienie świątecznych świecidełek.

Choinka, dekoracje świąteczne

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeżeli nie masz na to ochoty, albo zwyczajnie nie wykazujesz wystarczających możliwości manualnych, można zdobyć ozdoby na choinkę, robione przez artystów. To bardzo istotne w dobie standaryzacji, by finansować regionalne rękodzieło i indywidualne projekty . Jeżeli zależy ci na naprawdę wyjątkowych ozdobach choinkowych, możesz wybrać się w część kraju, gdzie kultywowana jest tradycja ich wyrabiania. W wielu częściach kraju żyją tradycje artystyczne, które rezultują w nieszablonowych projektach zdobniczych. Dobrze jest na przykład wybrać się np. po kartki bożonarodzeniowe do Zakopanego. Pod Tatrami powinieneś poszukać miejscowej galerii artystycznej, zdecydowanie odradzamy zakupy na straganach, które oferują najczęściej mało wartą tandetę dla nieświadomych turystów.

19 października, 2020