Co sprawia, że chętnie słuchamy muzyki?

Dzisiaj w przeróżnych rozgłośniach radiowych, w Sieci, lecz także w telewizji króluje kicz. Takie są twarde fakty – nieco bardziej ambitny meloman bardzo dobrze wie, że nawet jeśli jadąc samochodem do pracy usłyszy w rozgłośni radiowej utwór genialnego muzyka, to i tak musi pamiętać, iż jakby nie patrzeć musiał pójść nawet on na jakieś ustępstwa! Tak funkcjonuje rozrywka.

Autor: blmurch
Tego świata zapewne nie zmienimy, zatem tak naprawdę to nawet omawianie owego zagadnienia jest bez racji bytu. Będzie zatem chyba lepiej jeżeli pomyślimy z jakich przyczyn w ogóle tak chętnie słuchamy muzyki. Można śmiało powiedzieć, że najbardziej istotne jest to, iż rock czy reggae koncerty na dvd/blu-ray bardzo szybko wpadają w ucho. Nic niesamowitego.

Świetnie, że choć często zakładamy, iż muzyka to tylko rozrywka, to jednakże jeśli ktoś zdoła pokazać odrobinę więcej, mimo wszystko potrafimy bardziej docenić taką twórczość. Co prawda poezja śpiewana koncerty na dvd/blu-ray – np. Marek Grechuta, nie jest aktualnie na listach najczęściej słuchanych piosenek, to jednak nisze w muzyce mają się fenomenalnie (słuchaj muzyki kiedy tylko chcesz: koncerty poezji dvd/blu-ray). Na szczęście jest wielu miłośników muzyki, którzy cechują się odpowiednim gustem. Nie zapomnijmy, że choć upodobania muzyczne są różne, to jednakowoż bezproblemowo można podać te gusta, które no jakoś tam pozytywnie są w stanie się wyróżnić. No niektórzy ludzie mają konkretniejszy gust!

Chociaż nadmierne snobowanie się na gatunki muzyczne to głupota: w końcu nawet pewne pop koncerty na dvd/blu-ray są niemalże dziełem sztuki! A więc: w żadnym przypadku nie starajmy się zamykać na świeże typy muzyczne, bo zasadniczo realia są takie, że nawet hip-hop jest w stanie wiele nam dać (pokochaj muzykę na nowo: rap i hip-hop koncerty dvd/blu-raypop na dvd)…

Doceńmy także niesamowite przesłanie, które bije z niektórych utworów muzycznych. Wiadoma sytuacja, że ska czy rap i hop-hop koncerty na dvd/blu-ray w większości przypadków charakteryzują się bardzo standardowym tekstem, nic w tym wielce odkrywczego, ale no nie zapominajmy, iż natrafienie na prawdziwą perełkę sprawi, że nareszcie będziemy mogli przeżyć może nie katharsis, ale coś niesamowitego.

Wrzesień 18, 2017