Czy warto na swoje wesele zatrudniać zawodowego fotografa do udokumentowania uroczystości?

Wiele młodych par planując swój ślub nie ma nawet świadomości tego, ile różnych spraw do załatwienia będą mieli. A jest ich sporo, nawet jeśli wydatnie będą pomagali w tym rodzice, to i tak młodzi będą mieli co robić. W pierwszej kolejności do rezerwacji będzie sala na wesele i zespół który zagra i zabawi gości, należy także pomyśleć o sukni ślubnej, garniturze i obrączkach.

ślub

Autor: JASON 蕭
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także zastanowić się nad fotografem, co prawda jest to dodatkowy koszt, ale jednak album pełen zdjęć będzie pamiątką na resztę życia. Wiele młodych par rezygnuje z usług fotografa, twierdząc, że przecież zdjęcia będą im robić inni goście. Częściowo będzie to prawda, bo dzisiaj większość ma całkiem dobry aparat, przy pomocy jakiego robi się zrobić naprawdę ładne zdjęcia. Lecz poza sprzętem niezbędna jest umiejętność wykonywania tych zdjęć, a z tym będzie już różnie. Oprócz tego podczas wesela tyle się dzieje, że goście przeważnie nie mają czasu na kolejne ujęcia, a zatrudniony fotograf będzie się skupiał tylko na tym, żeby wszystko uwiecznić.

Widać więc, że fotografia ślubna na woj. Kujawsko-Pomorskie to dużo większe wyzwanie, niż niejednej osobie może się wydawać. Następną sprawą, którą również należy mieć na uwadze jest to, że do fotografowania w świątyni będzie potrzebne odpowiednie zezwolenie.

Ciekawisz się tym działem? Czytaj zatem dalej weekend na mazurach o tym punkcie w następnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Niektórzy kapłani wyrażają zgodę na to, aby zdjęcia robili także goście, lecz jeżeli ktoś natrafi na takiego, który na to nie pozwoli, to zwyczajnie nie byłoby ani jednego ujęcia z całego ślubu.

ślub

Autor: rafael rozendaal
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajęcie zawodowego fotografa ten problem może rozwiązać, bo każdy z nich będzie posiadał takie zezwolenie. Następnym plusem obecności weselnego fotografa jest piękny album, który świeżo poślubieni małżonkowie dostaną na pamiątkę. Powybieranie najciekawszych fotografii i przygotowanie z nich albumu to żmudna i wymagająca sporego doświadczenia praca, lecz z reguły efekty jej są oszałamiające. Pary, jakie fotografa nie zamówiły mogą to oczywiście zrobić samemu, lecz przeważnie sprawa zakończy się jedynie na dobrych chęciach.
12 czerwca, 2022