Czym powinno charakteryzować się oświetlenie przemysłowe ? Do czego używane są reflektory PAR?

Oświetlenie może spełniać różnorakie role, nie jedynie ozdobne. Może także okazać się niezbędne w określonych miejscach do wykonania danych zleceń. Przykładami są różnorakie reflektory, jakie stosuje się codziennie.
Przykładowo reflektory przemysłowe powinny być bardzo mocne, efektywne i sporych wymiarów, żeby oświetlić na przykład przemysłową halę.

Do podobnych zadań nie użyjemy pierwszej lepszej żarówki albo lampy. Tu siła światła musi być na tyle duża, żeby ludzie tam zatrudnieni dali radę poprawnie wykonywać swoje obowiązki. Z tego właśnie powodu takie wyjątkowe lampy częstokupuje się w specjalistycznych sklepach, jakie zajmują się takiego typu, wymagającym oświetleniem.
Wentylatory PWM marki Nexus

Autor: silentworks
Źródło: silentworks
W trakcie różnorakich imprez możemy zaobserwować także dosyć specyficzny rodzaj oświetlenia. Oświetlenie dyskotekowe na przykład powinno być dosyć różnorodne. Różnorakie kolory wiązek świateł, poza tym kula lustrzana, gdy odbije wiązki światła w różne kierunki. To wszystko czyni, że klimat na dyskotece będzie wyjątkowy, a zaproszeni przez nas goście dobrze się bawią.
W dyskotece, ale również w teatrach, na estradach czy planie filmowym często używane są reflektory par. Swój zaczątek wzięły takie reflektory z motoryzacji, to właśnie dlatego są bardzo wytrzymałe i emitują bardzo precyzyjną wiązkę światła. Światło nie będzie rozpraszać się bokami. Lampy te cechują się bardzo dużą trwałością i są bardzo proste w obsłudze.

Razem z wejściem na rynek techniki LED, lampy PAR LED zaczęły być coraz bardziej popularne.

Kliknij ten odnośnik i zobacz w treści (https://noxel.pl/pl/c/Komunikacja-i-powiadamianie/3403) znajdujący się w tamtym miejscu tekst. Są tam inne tego rodzaju materiały. One też prezentują taką kwestię.

Emitują one mniej ciepła i funkcjonują dłużej. Na nasz rynek weszły w 2007 i od tamtej pory coraz częściej można się na nie natknąć.

23 grudnia, 2021