Dlaczego warto obchodzić Dzień Wszystkich Świętych?

Jedne należą do bardziej radosnych, inne do bardziej refleksyjnych. Do tego drugiego rodzaju świąt możemy zaliczyć chociażby Święto Zmarłych.
Święto Zmarłych obchodzimy co roku 1 listopada. Jest to istotne wydarzenie, jako, ze skłania nas do namysłu nad śmiercią, a także do wspomnień o naszych bliskich, których zabrała śmierć. O tym, że jest to istotne święto świadczy między innymi uznanie obchodów Dnia Zmarłych za niematerialne dziedzictwo wpisane na listę UNESCO.

Chryzantemy

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
Święto Zmarłych to czas zadumy i refleksji. zależnie jednak od kraju jest różnie obchodzone. Ciekawym przykładem są oczywiście Stany Zjednoczone, gdzie poprzedza je zwyczaj znany popularnie jako Halloween. Jest to dzień radosny, któremu towarzyszą duchy, upiory, czarownice, czy świecące dynie. W naszym kraju Halloween staje się coraz bardziej popularne, jednak to właśnie Święto Zmarłych czy też Dzień Wszystkich Świętych, nadal pozostaje tradycyjnym zwyczajem kultywowanym przez chrześcijan.

Dzięki takim świętom rodziny mogą pójść razem na cmentarz i powspominać zmarłych, a także uczcić ich pamięć. Jak przed każdym świętem, tak i w tej sytuacji należy się jednak stosownie przygotować – a właściwie przygotować groby, które w czasie 1 listopada są oblegane przez wiele osób. Groby na parę dni przed świętem są rzetelnie czyszczone i przyozdabiane przeróżnego gatunku kwiatami i wieńcami. Z kolei w samo święto przybywający na cmentarz przynoszą i zapalają znicze, jak również modlą się za zmarłych. To właśnie modlitwa i refleksja winny być podstawowymi elementami tego rodzaju świąt (przeczytaj na ).

W tym okresie chodzimy także na cmentarze wojenne i miejsca przypominające o krwawych bitwach.

To świetnie, że masz chęć uzyskać więcej danych na to zagadnienie. Wtedy przejdź do witryny (https://www.slubnystyl.pl/oferta.html), a dowiesz się rozmaitych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Czcimy więc nie tylko osoby z najbliższej rodziny, ale także tych ludzi, którzy zginęli za naszą wolność i zostali pochowani w zbiorowych mogiłach. Dzięki temu nasze myśli kierują się również w stronę spraw bardziej uniwersalnych i większej wagi, takich jak ojczyzna, wolność i nieodległość.

Aktualnie dostęp do najnowszych danych jest bardzo ważny, dlatego sprawdź wpis z serwisu, ponieważ traktuje on o podobnej sprawie.

Warto oczywiście poświęcić nieco więcej czasu na rozmyślania tego typu, bowiem to jeden z nielicznych okresów w ciągu roku, kiedy można na spokojnie pomyśleć nad tymi ważnymi dla nas i dla naszych krewnych sprawami.

6 listopada, 2021