Dobry fotograf musi być sprawnym rzemieślnikiem, jednak potrzebna jest również odrobina talentu. Tak samo ważny jest profesjonalny sprzęt

Życie określone obrazami może być inspirujące i bardzo ciekawe. Nie jest to jedynie to, co widzimy, chociaż obrazy zdominowały nasze pole widzenia i wyobraźnię codziennie, ale to, co potrafimy uwiecznić na fotografiach. To co na fotografiach jest w stanie opisać więcej i lepiej, niż to co widzimy w normalnym, codziennym życiu. Co prawda, zdjęcia to troszkę inna realność, tym bardziej w dobie Photoshopa, gdy każde zdjęcie można odpowiednio „podrasować”. Mimo wszystko, dla osób, które profesjonalnie wykonują zdjęcia liczy się tak naprawdę prawdziwe zdjęcie, czyli coś, co można nazwać fotografią bez żadnych dodatków.

Aparat fotograficzny

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, każdy fotograf będzie się posiłkował różnymi „ulepszaczami” w swojej pracy, jak chociażby filtry, które są w stanie dać całkowicie inny efekt, jak i również programy do obróbki zdjęć, jednocześnie tak naprawdę fotografa poznaje się po tym, jak potrafi zrobić zdjęcie. Co to znaczy? Najprościej ujmując dobrego fotografa charakteryzuje perfekcyjna obserwacja wszystkiego, co go otacza i chęć poznawania

.

Identycznie, jak pisarz musi mieć wielką wyobraźnię, ale też, jak pisarz, który powinien w kilku słowach potrafić zdefiniować określoną kwestię, podobnie fotografa można poznać po pokazaniu tego przez obraz. Fotograf więc to taki „malarz współczesności”, być może nigdy nie malował w tradycyjnym pojmowaniu, ale odtwarza świat bardziej profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem – aparatem fotograficznym. To nie sprzęt jednocześnie tworzy artystę, którym jest fotograf, jednocześnie jest niesamowicie pomocny. Nie można być na przykład fotografom bez obiektywów – . Obiektywy zmieniają właściwie perspektywę. Jedno zdjęcie możemy wykonać z oddali, drugie natomiast jesteśmy w stanie zrobić z bliska.

Dzięki konkretnym obiektywom jest to realne do spełnienia. Istnieją również pozostałe obiektywy, bardziej specyficzne, jak tak zwane rybie oko, obiektyw, który robi zdjęcia, które mają dziwaczne, ale intrygujące, beczkowate zniekształcenie obrazu. To jednocześnie również oznacza, że profesjonalny fotograf powinien stale ciągle swój sprzęt. Powinien mieć odpowiednie obiektywy, filtry i sprzęt, jaki robi najlepsze zdjęcia.

Na pewno zda Ci się łącze (http://www.pkrajewski.pl/wnetrza/), jeżeli interesują Cię przedstawione w naszym poście treści. Na poniższej witrynie znajdziesz ich znacznie więcej.

Nawet jednakże z takim arsenałem nie da się wykonać najlepszego zdjęcia, jeśli fotograf nie czuje tego, co robi, tak więc bardzo ważna jest pasja i odrobina talentu.

8 października, 2021