drukarki i tusze

Oryginalne tusze do drukarek przeważnie są dosyć drogie- płacimy nie dość, że za firmę, to również za jakość. Chcąc uniknąć wysokich kosztów, to pokusić możemy się na tusze zamienniki- tańsze wersje pasujące do naszej drukarki. Są one z zasady wyprodukowane przez mało znaną firmę a ich jakość może odbiegać nieznacznie od oryginalnych- jeżeli jednak drukować chcemy tylko mało ważne rzeczy warto decydować się na tanie tusze, a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze kupić sobie dodatkowo papier do drukowania.

Drukarki sieciowe Konica Minolta

Autor: Effective Public Relations
Źródło: Effective Public Relations
Decydując się na zakup zamienników musimy również znać model posiadanej drukarki. Tusze płynne używane są w najpopularniejszych ostatnio drukarkach atramentowych.

Drukarki laserowe

Drukarka z opcją intuicyjnego drukowania ‘one-touch’

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Urządzenia z wykorzystaniem technologii (zobacz identyfikacja radiowa) laserowej różnią się od atramentowych sposobem w który drukują – tonery do drukarek laserowych zostawiają na papierze swoje cząsteczki. Drukarki laserowe cechują się większą jakością drukowania aniżeli bardziej popularne atramentówki – mają także zdecydowanie szybszą pracę. Laserówki działają w podobny sposób jak ksera. (Wiele takich drukarek umieszcza na swoich wydrukach niewidoczne na pierwszy rzut oka numery seryjne drukarki a także datę wydruku.

Jeżeli chcesz przekazać jakiejś osobie dane na przedstawiany temat, to kliknij na link i poczytaj więcej odnoszące się do tego zagadnienia – na pewno go zainteresują.

Działanie te ma na celu uniknięcie prób fałszowania banknotów, jest jednak duże grono osób twierdzących, że jest to nic innego jak tylko następna próba kontroli społeczeństwa.

16 września, 2020