drukarki i tusze

Oryginalne tusze do drukarek przeważnie są dosyć drogie- płacimy nie dość, że za firmę, to również za jakość. Chcąc uniknąć wysokich kosztów, to pokusić możemy się na tusze zamienniki- tańsze wersje pasujące do naszej drukarki. Są one z zasady wyprodukowane przez mało znaną firmę a ich jakość może odbiegać nieznacznie od oryginalnych- jeżeli jednak drukować chcemy tylko mało ważne rzeczy warto decydować się na tanie tusze, a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze kupić sobie dodatkowo papier do drukowania.

Drukarki sieciowe Konica Minolta

Autor: Effective Public Relations
Źródło: Effective Public Relations
Decydując się na zakup zamienników musimy również znać model posiadanej drukarki. Tusze płynne używane są w najpopularniejszych ostatnio drukarkach atramentowych.

Drukarki laserowe

Drukarka z opcją intuicyjnego drukowania ‘one-touch’

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Urządzenia z wykorzystaniem technologii (zobacz identyfikacja radiowa) laserowej różnią się od atramentowych sposobem w który drukują – tonery do drukarek laserowych zostawiają na papierze swoje cząsteczki. Drukarki laserowe cechują się większą jakością drukowania aniżeli bardziej popularne atramentówki – mają także zdecydowanie szybszą pracę. Laserówki działają w podobny sposób jak ksera. (Wiele takich drukarek umieszcza na swoich wydrukach niewidoczne na pierwszy rzut oka numery seryjne drukarki a także datę wydruku. Działanie te ma na celu uniknięcie prób fałszowania banknotów, jest jednak duże grono osób twierdzących, że jest to nic innego jak tylko następna próba kontroli społeczeństwa.

8 lipca, 2022