Gadżety, z jakiego powodu tak je lubimy?

Biegł mężczyzna lasem, napotkał żabę. – Jestem piękną księżniczką, złóż pocałunek na moich ustach, a będziemy wiedli udane życie – odezwała się. Główny bohater opowieści włożył żabę do kieszeni po czym poszedł dalej. Ta zdumiona powiedziała: Dlaczego mnie nie pocałowałeś? – Na partnerkę życiową nie mam czasu, ale gadająca żaba to fenomenalny gadżet!

akcesoria

Autor: HTC
Źródło: HTC
To prawda, mężczyźni kochają gadżety. Coraz nowsze auta, iPod-y, dobre rowery, najnowsze zestawy komputerowe mówią nie tylko o ich dobrym guście, ale i o sytuacji materialnej. Teraz, nawet rower wypożyczalnia rowerów białka tatrzańska może prezentować się i pracować jak sprzęt z najwyższej półki, w dodatku z nutką technologii rodem z filmów science-fiction. Należy tylko rozejrzeć się za ciekawymi akcesoriami. Największy ich wybór znajdziemy w sieci, wpisując w wyszukiwarce poszukiwany temat, czyli: akcesoria rowerowe. System inteligentnego oświetlenia, nawigacje, kamery rowerowe, bidony – jest w czym wybierać. A wszystko to w jednym celu: by podróż była wygodna i przyjemna – .

Z całą pewnością, panowie przykładają największą uwagę do samochodu, a te coraz bardziej naszpikowane są elektroniką. Aktualnie to przemieszczające się komputery. Wabią 10-calowym wyświetlaczem LCD na desce rozdzielczej, routerem Wi-Fi, systemem kamer czy automatycznym parkowaniem. Najczęściej nabywane akcesoria samochodowe to między innymi nawigacja, zestaw głośnomówiący czy CB radio.

Odmawiający posłuszeństwa akumulator nie jest już jednoznaczne z potrzebą użycia kabli rozruchowych – idź ma stronę. Mając do dyspozycji pewne sprytne „ustrojstwo”, potrafimy uruchomić samochód bez

samochód

Autor: Peter Zoon
Źródło: http://www.flickr.com

podłączania powszechnie stosowanych kabli rozruchowych pod maską. Nasze zadanie to podłączyć końcówkę urządzenia do gniazda zapalniczki z wyładowanym akumulatorem, do zapalniczki w drugim aucie. Parę chwil i… możemy odpalać. Należy przyznać, że jest to całkiem interesujący gadżet, który może nie zaskakuje szybkością działania, jednak jest z całą pewnością łatwiejszy i bezpieczniejszy w użyciu, niż tradycyjne kable (zobacz producent przewodów elektrycznych) rozruchowe.

Bo w gruncie rzeczy tak to właśnie jest z gadżetami. Możemy je posiadać, ale nie musimy. Dla jednych zbędne, inni – ciekawi nowinek, nie są w stanie się bez nich obyć. Jedno jest pewne: ułatwiają nam życie.

13 lutego, 2021