Ile mogą zarabiać w Polsce tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce mogą zarobić naprawdę wiele. Ich średnia pensja może wynieść czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście dużo zmiennych, od jakich zależna jest ostateczna wielkość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 zł brutto, natomiast ten, który posiada własną firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakie technologie są aktualnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 tysięcy zł) czy Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia niezwykle ciekawą alternatywą od dużej ilości lat jest j. Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 złotych netto w wypadku B2B). Zarobki brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 000 złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista zarabia odmienne kwoty w wypadku postaci kooperacji, tzn. pobiera nieco mniejsze kwoty w wypadku pracy zdalnej i jego pensje odróżniają się od stopnia komplikacji. W obu wypadkach odmienność to kilka tysięcy złotych na miesiąc.

Zaciekawiony zagadnieniem? Poczytaj o tym więcej. Dlatego użyj adresu (http://www.hurtopony.pl/opony-dayton.html), jaki przekieruje Cię na serwis! Zapraszamy!

Jeżeli chodzi o to, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są bardzo potrzebni w dzisiejszym świecie. Niestety wciąż ich brakuje. Wynika to m.in. z faktu, że aktualnie utrzymuje się ogólne przekonanie, jako by nauka była ciężka i długotrwała.

To prawda, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na takim etacie, jednak osoby zainteresowane mogą korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez różne serwisy internetowe. W czasie tego typu bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.
22 kwietnia, 2022