Jak można dobrać zabawkę dla swojej pociechy swojego dziecka?

Propozycja fabrykantów zabawek jest olbrzymia, kuszą barwą i dźwiękiem. Przy tak szerokiej ofercie łatwo się zgubić, zaś wybór odpowiedniej zabawki może okazać się bardzo kłopotliwy. Dać wiarę reklamie, efektownemu designowi, znajomości marki? Jakie cechy musi posiadać dobra zabawka? Jak widać, wybór tej stosownej wcale nie jest taki prosty.

Dobór właściwej zabawki dla naszego malucha to swojego typu proces. Na początek trzeba się zastanowić nad celem zakupu cacka.

Zainteresował Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź (www.pomnikiwroclaw.pl/) teraz, tu znajduje się coś, co prawdopodobnie także będzie równie ciekawe.

Zadać sobie pytanie: po co nabywamy dziecku daną zabawkę. Czy ma ona zajmować pociechę, w czasie gdy rodzice są zajęci i bezowocnie pochłaniać jego czas? Czy nieść za sobą możność edukacji oraz rozwoju?

Dobra zabawka to taka, która pobudza do aktywności. Zabawki masowe zazwyczaj dostarczają maluchowi skończonych rozwiązań i czynią je biernym. Najlepszymi zabawkami są takie, które poprzez zabawę uczą jak też kształtują. Prawidłowo dobrana zabawka rozwija rozumowanie logiczne i przestrzenne, koordynację, pomysłowość, jak też umiejętności werbalne. Jeżeli idzie o dzieci w wieku przedszkolnym lubią one naśladować działania dorosłych. Świetnym zatem pomysłem może być przykładowo kasa sklepowa zabawka – kasa sklepowa dla dzieci.

zabawka

Autor: VTech
Źródło: VTech

Im bardziej prosta zabawka, tym bardziej budzi do zabawy. Zabawki, które grają, błyszczą, same się ruszają, są dla malucha atrakcyjne tylko przez chwilę i prędko mogą wylądować w kącie. Dobra zabawka otwiera przed dzieckiem wiele możliwości. Na przykład klocki z drewna, które mają niemal nieograniczoną liczbę aranżacji. Kiedy wiemy już, po co kupujemy zabawkę, powinniśmy ją dopasować do wieku oraz upodobań maluszka. Co innego ciekawi niemowlaka, a co innego przedszkolaka. Musimy także mieć na uwadze, iż pewne zabawki są określone dla dzieci powyżej pewnego wieku, co bez trudu sprawdzimy w oznakowaniach na zapakowaniu.

Również poziom trudności powinien być dostosowany do wieku dziecka, dla jakiego zabawka jest kupowana. Dzidziuś nie jest w stanie skupić swojej uwagi dłużej na jednym przedmiocie. Nie zawsze kontroluje swe ruchy, a świat poznaje przez zmysły. Z tej przyczyny należy dobierać gadżety o wyraźnych odcieniach, które łatwo przykują spojrzenia niemowlęcia. Trochę większe dzieci, które potrafią się już samodzielnie przemieszczać, szybko wypróbują odporność swych zabawek. Ich uwagę zaś z całą pewnością przykują proste klocki i układanki. Istotne, by zabawki miały różne formy jak też faktury.

Zabawki można również zakupić w internecie wpisując w przeglądarkę zwrot: zabawki sklep internetowy – zabawki w sklepach internetowych.

12 listopada, 2022