Jak na własną rękę przygotować dla dziecka kalendarz adwentowy?

Dosyć ciekawie i interesująco dla najmłodszych wygląda adwentowy kalendarz stworzony z pudełek z zapałek. Do jego wykonania przydatne będą takie rzeczy jak m.in. papier barwny, 24 opakowania po zapałkach, klej, farby, pędzle, flamaster, wstążka czy też słodkości.
Opakowania po zapałkach muszą być już całkiem puste.

usługi - landszaft

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Po opróżnieniu ich zawartości należy ułożyć wszystkie opakowania w trzech kolumnach, każda po 8 pudełek. W następnej kolejności trzeba poustawiać kolumny jedna koło drugiej oraz upewnić się, czy też prezentują się odpowiednio. Następnie należy obciąć z kolorowego papieru albo z brystolu długi prostokątny pasek. Należy owinąć nim boki kolumn, tak, aby wszystkie pudełka były połączone. Podobnie tym razem z kwadratowym kawałkiem – należy zakleić tył przyszłego kalendarza. Trzeba poczekać, aż klej całkowicie wyschnie. Gdy już to nastąpi, należy przejść do upiększania kalendarza oraz do pomalowania na przedzie świątecznego oznaczenia, zatem choinki, bombki Mikołaja lub gałązki choinkowej.
Możesz również zdecydować się na obojętnie co chcesz i co potrafisz wykonać. choinka jest w najwyższym stopniu kolorowa, z tego też powodu dobrze jest zdecydować się na akurat taki motyw, natomiast po namalowaniu dekoracji znowu poczekać, aż wszystko całkowicie wyschnie. W następnej kolejności należy ponumerować opakowania od 1 do 24 oraz przygotować akurat dwadzieścia cztery paski. Potem trzeba wysunąć dowolne z pudełeczek, przyklejając do spodu wstążkę tak, aby część wystawała na zewnątrz. Będzie ona służyła do otwierania szufladek.

Na samym końcu wymagane jest włożenie do szuflad małych słodyczy albo małych zabawek. Odmiennym rodzajem kalendarzyka adwentowego jest ten wykonany z kopert lub z lnianych woreczków.

Jeśli analizujesz prezentowany artykuł, to znaczy, że bardzo Cię zafascynował. Skoro tak, to przekonaj się (http://www.pilawski.pl/kobieta), że inne portale także mają ważne wiadomości.

Ten typ kalendarza nie zajmuje za dużo miejsca.

13 lutego, 2022