Jak przygotować naszą pociechę do Pierwszej Komunii? O jakich sprawach należy pamiętać, co jest najważniejsze?

Zrobienie Pierwszej Komunii Świętej jest istotną próbą dla każdego rodzica. Większość przeraża jednak naprawdę dużo pracy, która ich oczekuje i nie wiedzą, od czego zacząć. Powinno się poznać kilka rad związanych z tym, jak rozplanować wszystko, aby o niczym nie zapomnieć, aby wszystko było dobrze zorganizowane.

pierwsza komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Planowanie Pierwszej Komunii Świętej musimy rozpocząć już mnóstwo miesięcy wcześniej. Nie tylko z tego powodu, aby ze wszystkim nadążyć, lecz także po to, aby nasze dziecko mogło odczuć ten moment czekania, najistotniejsze, aby czuło to pod kątem duszy, do jednego z najważniejszych dni w życiu. Wyprawienie Pierwszej Komunii Świętej najlepiej więc rozpocząć od nastawienia naszej pociechy do sakramentu. Należy pamiętać o próbach, nauce modlitw, rozmowach o tym, jak powinna się odbywać spowiedź, a w tym samym czasie czym tak naprawdę jest Komunia i właściwie dlaczego ta chwila świętowany jest tak uroczyście. Miejmy na względzie, by przygotowanie duchowe dziecka nie zakończyło się na kilku rozmowach. Powinny bowiem odbywać się przez cały okres prób do sakramentu.

album
Pozwólmy dziecku mieć wątpliwości, pytać, to bowiem dobrze powiększa wiedzę związaną z Bogiem. Żeby takie rozmowy nie były monotonne i jałowe, można skorzystać z rozmaitych ciekawych pomocy, jak na przykład z Biblii dla dzieci, w której mamy dużo kolorowych obrazków. Niezwykle popularne są ostatnio również rozmaitego rodzaju gry – planszowe , jak i komputerowe o tematyce religijnej. Są one dostępne tak naprawdę w każdej księgarni katolickiej. Kiedy ważne rzeczy są już przygotowane, można zająć się wybieraniem stroju komunijnego i pokomunijnego (alba do Komunii).

Jeżeli chciałbyś wysondować więcej na interesujący Cię temat, zapewne przyda Ci się bieżąca notka (https://ocelio.pl/pl/c/Napoje-Sojowe/40). Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam zgłębisz swe obeznanie.

Pamiętajmy także oczywiście o odłożeniu pieniędzy na pozostałe dodatki komunijne (sprawdź tutaj), jak różaniec, książeczkę i pamiątki.

Może zdarzyć tak, że nie będziemy czuć się na siłach, żeby sami uczesać dziecko. Może też być tak, że nie wystarczy nam na to czasu. Dlatego też przynajmniej miesiąc do przodu umówmy je na wizytę u fryzjera a także naturalnie zorientujmy się w cenach. Powinniśmy także pamiętać o zaproszeniach dla gości, tak wiec przynajmniej miesiąc wcześniej roześlijmy także odpowiednie zaproszenia.

24 sierpnia, 2021