Jak udekorować pokój dziecka na okazję świąt Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, gdy zwłaszcza zależy nam na tym, by w domu zagościł ciepły, magiczny nastrój. Rewelacyjnym sposobem na jego wykreowanie jest udekorowanie naszego lokum właściwymi dodatkami. Wieńce,stroki, girlandy, świeczniki i oczywiście bombki choinkowe to najbardziej cenione dekoracje wielu miłośników świątecznych stylizacji.

Nastrojowych dodatków nie może na pewno zabraknąć też w pokojach największych zwolenników grudniowych wydarzeń, czyli dzieci które wprost przepadają za atmosferą oraz estetyką tego okresu, dlatego wraz z pociechami zatroszczmy się o jak najwspanialsze udekorowanie ich królestwa.

Co roku, gdy w sklepach pojawiają się okolicznościowe kompozycje, na ulicach miast zachwycające iluminacje, a w radio słychać tematyczne piosenki, zarówno dorośli, jak i dzieci pozwalają się ponieść urokowi wesołego klimatu Bożego Narodzenia. Bajkowy klimat szczególnie wpływa na najmłodszych, którzy z dużym zaangażowaniem emocjonalnym podchodzą do powiązanych z tą okazją zwyczajów. Aby umilić pociechom oczekiwanie na pierwszą gwiazdę, zróbmy im tematyczny prezent jakim może być strój aniołka i wspólnie ozdóbmy ich pokoje dodatkami.

Dekoracją nierozłącznie związaną z atmosferą świąt, której nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu, jest bożonarodzeniowe drzewko. Uroczo udekorowana choinka prezentuje się estetycznie nie tylko w pokoju dziennym, lecz również w dziecięcym pokoju. Ozdoba przeznaczona do uatrakcyjnienia wnętrza użytkowanego przez maluchy, ze względu na dbałość o jego praktyczność, może mieć mniejszy rozmiar niż drzewko zamieszczone w strefie dziennej. Musimy zwrócić uwagę, aby na gałązkach znalazły się tylko bombki choinkowe bezpieczne dla dzieci. Muszą to być zatem bombki, których nie połknie ciekawski kilkulatek ani jakimi nie skaleczy się wrażliwy na urok błyszczących dekoracji malec. Postawmy więc na sporej wielkości bombki choinkowe z plastiku, drewna, filcu bądź tektury. Wspólne wieszanie właśnie takich ozdób, w baśniowo wyglądającym odzieniu jakim jest strój aniołka, na pewno będzie fantastyczą zabawą. Nasze dzieci z będą dumnie podziwiać rezultaty swojej pracy przez cały okres świąt i z uśmiechem na twarzy wracać do tych wspomnień po latach.

24 czerwca, 2022