Jak wyglądają fotograficzne sesje dziecięce i ciążowe?

Każdy wie, że kobiety czekające dzidziusia po prostu kwitną. Stan błogosławiony jest specyficznym i niezwykłym okresem w życiu kobiet. Jest to czas, kiedy chcą one w sposób nadzwyczajny zatroszczyć się o siebie i dobro swojego potomka. Ostatnimi czasy coraz bardziej powszechnie traktowana jest tak zwana fotografia ciążowa. Panie oczekujące potomka, prócz tego, że codziennie są fotografowane przez swych najbliższych, zainteresowane bywają także kwestiami związanymi z fachowymi sesjami.

Duża część kobiet, choć marzy o uwiecznieniu swego błogosławionego stanu, podchodzi do tego (przynajmniej początkowo) z dużą dawką ostrożności i zakłopotania. Niektóre panie decydują się na rozbierane sesje , aczkolwiek nie jest to ani zasadą ani przymusem. Popularne są również fotografie wspólne z partnerem- zobacz tu. Warto być świadomym tego, jak ważna idea towarzyszy wszystkim sesjom ciążowym. Mianowicie jest to uchwycenie niezwykle szczególnej chwili w życiu przyszłej matki i w życiu maleńkiego człowieka, który wkrótce przyjdzie na świat. Nawet, jeśli kobieta początkowo niechętnie myśli o tego rodzaju sesji czy zwyczajnie ma obawy, zawsze kończy się to uśmiechem na jej twarzy po ujrzeniu efektów. A gdy osesek pojawi się na świecie? Dzieci najmłodsze najlepiej fotografować w trakcie snu, między 3 – 14 dniem życia. W czasie sesji najlepiej zagwarantować im stosowne warunki cieplne, ciche wnętrze oraz mięciutkie podłoże – muszą czuć się pewnie jak w łonie matki.

Maluch z pieluszką

Autor: TracyLeigh♥
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowanie dzieciaczków daje mnóstwo radości, jednak nie jest łatwym zadaniem. Fotograf dziecięcy powinien posiadać dużą dozę wytrwałości a także empatii- fotograf dziecięcy warszawa. Wiedzą o tym zarówno profesjonalni fotograficy, jak i rodzice. W trakcie pracy z noworodkiem najważniejszą osobą jest matka, i to właśnie ona powinna brać czynny udział w takiej sesji. Jeśli fotografujemy starsze dziecko, przejmujemy dziecięcą perspektywę, leżąc czy kucając. Jeśli sfotografujemy je z góry zaburzymy proporcje. Dopiero podczas sesji z młodzieżą i starszymi dziećmi możemy bawić się w pozowanie świadome. Tenże pomysł zainteresuje szczególnie dziewczynki po 10 r. życia, niemniej jednak nawet dzieci starsze warto „uchwycić” podczas scenek sytuacyjnych: zabaw na huśtawce lub puszczania baniek.

19 lipca, 2022