Jak zaplanować najbardziej udany event? O czym powinniśmy pamiętać, co jest właściwie najbardziej istotne?

Zorganizowanie różnorodnych eventów to proces dość wymagający i złożony, a poszukiwania określonych ustandaryzowanych prawideł nie ułatwia to, iż każde wydarzenie, każda zabawa, mają swój niezwykły charakter i przebieg. Korzystnie jednakowoż zwrócić uwagę na najistotniejsze kwestie, raczej wspólne dla każdego typu imprezy i cechujące to zjawisko.

impreza firmowa

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim osoba zainteresowana organizacją eventów powinna być właściwie zorganizowana. Powinna przemyśleć różne pomysły na przykład na atrakcje na eventy firmowe. Co więcej, każdy kto chce objąć umysłem złożoną rzeczywistość, jaką jest zawsze impreza masowa lub wydarzenie, powinna idealnie koordynować czas własny i dziesiątek, a czasem nawet setek innych ludzi. Po drugie, organizacja eventu wymaga znacznych zdolności przywódczych, zarządczych oraz umiejętności kontroli.

Co jest ważne, takiego wydarzenia nigdy nie organizuje tylko jedna osoba. (Atrakcje Wrocławia) Praca podczas organizacji wydarzenia specjalnego to praca – rzeczywiście – zespołowa, i wynikających z tego powodu zaletami, jak i wadami. Tak więc w tej branży niezwykle ważne są umiejętności interpersonalne, zaczynając od od szczytu drabiny do jej podstawy. Dosyć często indywidualność nie jest wystarczająca, zespołem trzeba sprawnie kierować, być w takiej chwili jednocześnie jego członkiem.

event firmowy

Autor: AlphaGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy Każdy z eventów jest zamkniętą całością, posiada początek i koniec a także określony sekwencyjny porządek. Nie istnieje tu miejsca na przypadek, improwizować zaś mogą już tylko doświadczone zespoły. Tym niemniej organizacja takiej imprezy sprowadza się do skutecznego (a często efektownego) zarządzania: relacjami, procesami czy finansami. (Ekotour) Dlatego koniecznie trzeba zapanować nad całym procesem i nie powinniśmy pozwolić, by któryś z jego elementów pozostał zaniedbany, bo wpływa to negatywnie na wszystkie inne kwestie pracy nad eventem.

Dodatkowo ludzie zawodowo zajmujący się organizacją i produkcją eventów powinni sporą ilość czasu poświęcać na analizowanie. Dobrze to ujmując: trzeba stale monitorować rynek, obserwować konkurencję i jej eventy, podwykonawców czy partnerów, ich ofertę, sukcesy czy porażki. Umożliwia to stworzenie mapy rynku i pozycjonowanie własnej działalności na tle uwarunkowań bieżącej sytuacji. To z jednej strony gwarantuje większy dystans do swojej pracy, z innej pozwala udoskonalać stale swoją ofertę.

Sierpień 18, 2017