Jaki tablet warto kupić?

Ostatnie czasy to ogromny wysyp przeróżnych smartfonów oraz tabletów. Urządzenia te są ogromnie popularne, stając się przenośnymi rozrywkowymi centrami. Duże ekrany dotykowe, coraz szybsze procesory i pamięci spowodowały, że dzisiejsze tablety są dużo szybsze niż komputery sprzed kilkunastu lat.

Tablet GALAXY Note 10.1 (Edycja 2014)

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
W Stanach ogromną popularnością cieszą się produkty firmy Apple, w naszym kraju są one rzadziej nabywane, ale powoli zmienia się to. Apple od samego początku stawiało na najwyższą jakość zarówno sprzętu jak również oprogramowania, co świetnie prezentuje Tablet Apple iPad mini 32GB WiFi 4G Biały (MD544FD/A) (sprawdź ceny).

Wiele osób uważa, że Apple wytwarza najlepszej jakości matryce do tabletów, i spoglądając na opisywane urządzenie ciężko temu zaprzeczać. Przekątna 8 cali, podświetlenie LED i wysoka rozdzielność sprawiają, że ciężko oderwać wzrok od kolorowego i nasyconego kolorami ekranu dotykowego. Pozostała część podzespołów jest na podobnym poziomie. Wydajny procesor i aż 32G pamięci RAM bez większych problemów obsłużą nawet bardzo rozbudowane programy i gry. Aby praca z tabletem była jeszcze wygodniejsza i przyjemniejsza, Apple zdecydował się wyposażyć Ipad w szereg aplikacji do obróbki grafiki, filmów i muzyki, tak więc otwierając pudełko z tabletem dostaje się przygotowane do większości zastosowań mobilne urządzenie. Te tablety są oferowane w paru kolorystycznych wersjach, opisywany powyżej model jest cały biały, a ma piękną czarną barwę.

Również biały, ale dużo większy, bo na 10 cali jest Tablet Asus MeMO Pad FHD10 10,1” 32GB WiFi white (ME302C-1A012A). W przypadku firmy Asus również nie było żadnego zastanawiania się jeżeli będzie chodzić o moc i użyte podzespoły. Pamięć 32G, matryca z dużą rozdzielczością i mocny procesor także plasują ten model na najwyższej półce urządzeń do zaawansowanych rozwiązań przy zapewnieniu atrakcyjnej dla większości odbiorców ceny.

30 listopada, 2022