Jeden % podatku z pit 2014 – przekonaj się, z jakiej przyczyny powinniśmy go przekazać?

Rozliczenie pit 2014 to powinność każdego podatnika. Trzeba to zrobić każdego roku, w terminach wyznaczonych przez Urząd Skarbowy, inaczej mogą czekać na nas poważne kary. Rozliczanie pit może się łączyć także z przyjemną chwilą, jaka odnosi się do możliwości oddania jednego procenta swojego podatku. Jak się to odbywa i dlaczego warto jest to robić?

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazanie jednego % swojego podatku jest oddaniem niniejszej części kwoty na cel, który swobodnie dobierzemy z listy dostępnej w urzędach bądź na właściwej stronie internetowej. Musi być to instytucja użytku publicznego. Dzięki tej czynności podatnicy mogą wspomóc istotne podmioty, np. fundacje charytatywne, propagowanie ekologicznego trybu życia, dopomaganie osobom, których życie zostało zniszczone przez katastrofy bądź na funkcjonowanie hospicjów, w których leży wiele śmiertelnie chorych dzieci i dorosłych. To czyn, jakiego nie da się wyrazić słowami. Mamy pewność, iż przekazana suma bez wątpienia trafi na właściwy rachunek i wspomoże osoby, którym chcemy ulżyć.
Moneta

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Następny plus przekazania 1% podatku wiąże się z samym przekazaniem tej kwoty. Jest to niezwykle łatwe – zajmuje mniej aniżeli parę minut, a przynosi tak wiele pozytywnych efektów. Należy podać w uzupełnianym rozliczeniu nazwę organizacji albo numer Krajowego Rejestru Sądowego – i to wszystko. Podatnik nie ponosi żadnych kosztów i przekazuje pieniądze, które i tak nie trafiłyby do jego portfela.

Sprawdź, czy następny link jest tym, czego właśnie szukasz. Zapewne bardzo pomoże Ci w Twym projekcie, który teraz robisz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

Inaczej o ich losie zadecydowałby samorząd. Korzystniej jest samemu dokonać wyboru i podjąć decyzję zgodną z własnym sumieniem – albowiem to my wiemy, kto naszym zdaniem najbardziej potrzebuje pomocy. Za każdym razem możemy pomagać innej instytucji. Warto jest też namówić do tego bliskich i znajomych, aby pamiętali o tej ewentualności i również wspomogli określoną organizację (PIT na 2014).

Najważniejsze jest to, że jeden procent może przekazać każdy, kto składa rozeznanie podatkowe.

Aby zgłębić wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (http://prefeko.com.pl/produkty/stopnie-pojedyncze/), która ma fascynujące dane na przedstawiany temat – trzeba tylko kliknąć.

Jest to nieduża kwota, ale dla każdej fundacji liczy się każdy grosz. Warto dodać, iż przekazaną kwotę można traktować jako ulgę na darowiznę, co przynosi nam dodatkowe korzyści. Wystarczy tylko wypełnić należyty załącznik. Dobrze już teraz pomyśleć nad organizacją, jaką chcemy wybrać, aby wiedzieć, co wpisać w naszym zeznaniu i poczuć, że robimy coś dobrego.

4 listopada, 2020