Jeżeli lubisz dla przykładu się przebierać, wtedy Halloween to na pewno święto właśnie dla Ciebie

W współczesnych czasach Halloween staje się coraz bardziej modne. Pomimo tego, że jeszcze kilkanaście lat temu święto to było obchodzone niemalże jedynie w Ameryce, dzisiaj jest obchodzone praktycznie we wszystkich państwach. Jeśli jesteś ciekawy, jak rozwijało się to święto na przestrzeni lat, wówczas z pewnością powinieneś przeczytać ten artykuł – odszukasz w nim garść przydatnych informacji na ten temat.

Kolekcja dekoracji Halloween

Autor: Empik
Źródło: Empik
Trzeba zacząć od tego, że Halloween jest obchodzone trzydziestego pierwszego października, a zatem w przeddzień święta Wszystkich Świętych. To niezwykle istotne święto w kulturze chrześcijańskiej, dlatego być może dokładnie stąd wzięła się niechęć katolików do obchodzenia tego święta. Halloween niejednokrotnie było obdarzane mianem święta pogańskiego, którego katolicy nie powinno obchodzić. Na niechęć do Halloween niewątpliwie składa się również jego charakter – wszakżw to święto, które mówi o duchach i nadprzyrodzonych stworach, w które chrześcijanie nie powinni wierzyć. Na szczęście obecnie Halloween jest traktowane raczej jako zabawa i okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi. Jeśli ma się to przyczynić do poprawienia relacji między Wami, wtedy na pewno powinieneś to wykorzystać.

Co robić w Hallowen? Niemalże nieodłączną częścią tego święta są przede wszystkim wielkie dynie, z których wycina się twarze upiorów. W środek wydrążonej dyni wkłada się świeczkę, która daje niesamowitą poświatę. Kiedy zobaczysz taką dynię w środku nocy, wówczas bez wątpliwości możesz się mocno przerazić.

Sporo osób w Halloween przebiera się przykładowo za upiory czy czarownice. Jeżeli wiesz cokolwiek na temat tego zwyczaju, chyba nie musimy Ci tłumaczyć, że chyba najbardziej znaną zabawą w Halloween jest „cukierek albo psikus”. Dzieci przebrane za zjawy chodzą po okolicznych domach, za co dostają drobne cukierki. Kiedy nie dostaną cukierków, wtedy powinny zrobić domownikom jakiegoś psikusa – na przykład zadzwonić do drzwi u uciekać.

Jeśli zastosowana w niniejszym materiale retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tutaj inne tego rodzaju porady – one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

To nader popularna zabawa, którą uwielbiają w szczególności dzieci.

Jak widać, nie takie Halloween (dowiedz się więcej) straszne jak je malują. Jeżeli masz ochotę na trochę zabawy, wtedy na pewno powinieneś wyjść w ten dzień z domu. Kiedy nie teraz jest czas na zabawę to kiedy? Gorąco polecamy Ci wzięcie udziału w najbliższym Halloween, bo będzie to niewątpliwie niezapomniana dla Ciebie zabawa na całe lata.

3 września, 2022