Kaszuby- najlepsze miejsce na urlop z rodziną oraz poznanie kaszubskiej historii

Jeśli interesuje cię urlop nad Bałtykiem lub kochasz wypoczywać nad jeziorem, Kaszuby są świetnym rozwiązaniem. Ten przepiękny obszar naszego kraju pełen jezior i regionalnych zabytków na pewno zapewni ci niezapomniane wrażenia z wakacji. Decydując się na wczasy na Kaszubach warto sprawdzić które miejsca powinniśmy zwiedzić.

kaszuby

Autor: Chris Kuga
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tych miejsc są Kamienne Kręgi w Odrach, które stanowią rezerwat archeologiczny. Na tym obszarze znajdują się charakterystyczne dla dawnych epok kamienne kręgi oraz kurhany na terenie cmentarzyska. Dla miłośników natury ciekawostką będą przeróżne gatunki porostów, które można zobaczyć na terenie rezerwatu. Kolejną atrakcją będzie na pewno Wdzydzki Park Krajobrazowy . To niesamowite miejsce z mnóstwem jezior jak również zbiorników wodnych z przejrzystą wodą rok rocznie przyciąga tłumy odwiedzających.

Środowisko przyrodnicze na wyspach otoczonych jeziorami jest tam bardzo dobrze rozwinięte i możemy spotkać dużą ilość gatunków niespotykanych roślin. Wczasy na Kaszubach nie mogą się obejść też bez wizyty w znanym Parku Narodowym „Bory Tucholskie”, w którym możemy podziwiać przepiękne krajobrazy. Odwiedzają Kaszuby dobrze jest również zaznajomić się z tamtejszą kulturą i z dialektem Kaszubów (zobacz przykłady). Odwiedzając muzeum we Wdzydzach Kiszewskich możemy zobaczyć regionalne budynki, chałupy a także odtworzone pomieszczenia z wyposażeniem. Poznamy kulturę, ciekawą historię słowiańską Kaszubów a także ich stroje regionalne, jak również język kaszubski charakterystyczny na tym terenie.

W Kościerzynie natomiast stworzono skansen Parowozownia, w którym można oglądać jedne z najstarszych krajowych parowozów. Zaznajomienie się ze sztuką kolejową z dawnych lat na pewno gwarantuje niezapomniane wspomnienia. W tym miejscu krajowa kolej miała swoje początki (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć). Kaszuby to świetne miejsce, żeby wybrać się z rodziną na wycieczkę, poznać tutejszą historię, zwyczaje a także archeologiczne znaleziska.

Niebywale interesują nas Wasze oceny. Czy masz pytania? (https://numoco.sklep.pl/blog/stylizacje/sukienki-na-randke/) Jeśli tak, to zapraszamy do pisania. Z radością odniesiemy się do najmniejszej wzmianki.

Malownicze jeziora oraz wyspy między rzekami pełne różnych gatunków roślin z pewnością sprawią, iż zechcemy wrócić w to miejsce ponownie.

6 marca, 2022