Każdy ambitny rolnik pragnie rozwijać i powiększać swoje gospodarstwo rolne. W tej sytuacji ma kilka opcji wsparcia finansowego i dofinansowań

Jak wiadomo zapomogi, które proponuje unia europejska są często istnym kołem ratunkowym w kryzysowych sytuacjach finansowych. Są one również genialnym wkładem materialnym, który umożliwia rozwój gospodarstwa i nawiązanie współpracy z kontrahentami.

dofinansowania UE

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com

O funduszach unijnych mówi się naprawdę dużo. Za ich sprawą jeszcze więcej gospodarzy ma ogromne przychody z rozwoju gospodarstwa rolnego. Tą premię ma możliwość otrzymać praktycznie każdy rolnik, który spełni wytyczone kryteria dla danego funduszu, który oferuje dofinansowanie unijne dla rolników. W kilku kryteriach jest niezbędne wykształcenie rolnicze, ale nie jest to normą. Jednym z kryteriów dostania wsparcia finansowego jest przedstawienie biznesplanu, który pokaże, że otrzymane pieniądze wspomogą inwestycje rolnicze.

Odmienną formą wsparcia dla rolników są usługi kredytowe. Co za tym idzie pożytek z tego ma również niejeden bank, który posiada specjalnie przygotowują propozycję przeznaczoną dla rolników. Taka jednostka w swym asortymencie usług posiada zwłaszcza pożyczki oraz konta firmowe i osobiste. Oczywiście najlepsza oferta tyczy się kredytów. Oferty kreują się w ten sposób, że trzeba tylko wziąć dany kredyt i odzyskać zwrot nawet do 75% z inwestycji. Tego rodzaju oferty mają częstokroć naprawdę atrakcyjne opcje kredytowania. Przy okazji wzięcia takiej pożyczki jest możliwość pozyskać idealnie dopasowany dla rolników rachunek osobisty do którego jest dołączana karta do konta.

konto w banku

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
W takim komplecie możemy spotkać się między innymi z ofertą jednego kredytu na różne inwestycje w gospodarstwie rolnym – nie mamy ograniczeń do ilości zaplanowanych przekształceń. Do tego dochodzi uproszczenie w postaci dostosowania spłat rat według możliwości finansowych klienta – w niektórych przypadkach mogą być nawet co rok. Gdy rolnika nachodzi cięższy okres i jego przychody maleją, to bank pozwala nawet na odroczenie spłaty i nie zostaje z tego względu utracona karta do konta. Dodatkowo by nabyć taki kredyt wystarczy mieć niski wkład własny, a spłacanie możemy rozłożyć nawet na 30 lat. Należy pamiętać, że bez względu, czy rolnik weźmie kredyt, czy dofinansowanie unijne dla rolników, to dostaje naprawdę atrakcyjne warunki w tej dziedzinie.
25 grudnia, 2022