Każdy laptop potrzebuje legalnego oprogramowania — zwłaszcza te, które bywają kupowane do pracy

W naszym kraju obowiązuje taką ustawę, że każdy laptop, który bywa używany w firmach, powinien mieć legalny program.
Zapewne wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal oraz ośmieszenia, na które wystawiona została policja, kiedy pewnego dnia okazało się, że pracują oni na nieoryginalnym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród rodaków, a sami nie popisali się dobrym przykładem. Dzisiaj takiego rodzaju zachowania są już raczej rzadkie. Wszystkie firmy zdają sobie sprawę, że komputery, które znajdują się w obiekcie i używane są przez osoby tam zatrudnione, muszą mieć legalne oprogramowanie, ale też legalny program antywirusowy. To niezwykle istotne. Trzeba przechowywać na to fakturę i w momencie kontroli udowodnić, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeśli bierzemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset komputerów, to rzecz jasna możemy zapytać o rabat. Będziemy potraktowani niczym wyjątkowi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, aby zrobić kurs z tego programu. Będzie to na pewno niezwykle przydatne, gdyż badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie zapewnia dany program, gdyż po prostu nie wiemy, że istnieją. Takiego rodzaju szkolenie może być również wykonane online.

Taka forma jest obecnie dość popularna.

Jeżeli chcesz uzyskać inne informacje na prezentowane zagadnienie, to pomocne w tym będą przydatne teksty (https://it-solve.pl/software-house-katowice/), które znajdziesz tu. Zobacz to!

Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Kupując oprogramowania na laptopy firmowe, pamiętajmy o tym, że powinniśmy otrzymać także gwarancję.

29 stycznia, 2022