Kilka wskazówek na temat usługi filmowania na ślubie

Planujecie ślub? Na pewno chcecie mieć wspaniałą pamiątkę, którą można pokazać znajomym bądź przywołać magię najbardziej romantycznego dnia w Waszym życiu. Oto kilka wskazówek odnośnie zamawiania usługi wideofilmowania na wesele.

kamera

Autor: Miquel Angel Pintanel Bassets
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy pamiętać, iż wideofilmowanie wesel to taki rodzaj usług, które trzeba zamówić odpowiednio wcześnie. Jeśli zależy nam konkretnej firmie czy kamerzyście warto podpisać umowę, aby mieć z głowy już jedną rzecz mniej- więcej bonusów. Pamiętajmy, że najbardziej obleganymi miesiącami są maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, dlatego czasem najlepsze firmy mają zapełniane kalendarze nawet na rok do przodu. Pozostałe miesiące są zazwyczaj mało oblegane, więc terminy są łatwiej dostępne. Poza sezonem możemy również liczyć na niższe ceny.
Jeżeli widzimy po udostępnianych materiałach, iż firma spełnia nasze oczekiwania, lecz chcielibyśmy mieć szansę na znalezienie ideału, powinniśmy mimo wszystko zarezerwować termin, na wypadek gdybyśmy nie znaleźli innej opcji. Nie koniecznie trzeba szukać tylko w swoim mieście. Jeżeli interesuje nas kamerzysta Kraków, Warszawa, Wrocław to miasta, na jakie możemy postawić bez względu na odległość od miejsca ślubu, pamiętajmy jednak, że w takim wypadku cena usługi może być wyższa- kliknij aby zobaczyć źródło. Termin zaplanowanego ślubu ma wpływ nie tylko na dostępność usług czy ceną, ale również samą pracę kamerzysty. Są plusy i minusy danych pór roku.

sala weselna

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład wybierając kwiecień czy maj jest szansa, iż klimat będzie na pewno mniej dokuczliwy aniżeli w środku upalnego lata. Przy wysokich temperaturach na dworze bądź w tłumie gości na sali może być trudniej uchwycić roześmiane twarze. Natomiast minusem zimy jest szybko zachodzące słońce a co za tym idzie ciemność na zewnątrz. To może utrudniać realizację wysokiej jakości filmu, gdzie wszystkie szczegóły jakie chcielibyśmy ująć są dobrze widoczne. W zimie lepiej, by życzenia były składane przez gości w sali weselnej, tak aby móc odpowiednio sfilmować ważne chwile.
21 grudnia, 2021