Mitra biskupia to czerwona czapka, którą szkraby często robią na dzień świętego Mikołaja

Dzisiejszy Mikołaj, którego widujemy w telewizji, niewiele ma wspólnego z prawdziwym wizerunkiem Mikołaja, który żył dawno temu.
W przedszkolach często w dzisiejszych czasach organizuje się inscenizacje dla najmłodszych z okazji 6 grudnia.

biskupia czapka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Plan jest taki, żeby brzdące poznały prawdziwą historię człowieka, który rozdaje obecnie prezenty. Czasami mają one za zadanie stworzyć kostium tego prawdziwego Mikołaja, który był świętym i był również biskupem. Nosił on czerwony płaszcz oraz czerwoną mitrę biskupią. Takiego rodzaju strój mamy możliwość uszyć samodzielnie albo kupić. W sieci wyszukamy znaczną liczbę stron, gdzie sprzedają pełny kostium świętego. Znajduje się tam też biskupia czapka. Trzeba jedynie wybrać odpowiedni rozmiar. Czapka biskupia powinna być oczywiście wysoka. Na różnych obrazach pokazujących Mikołaja jesteśmy w stanie zobaczyć, jak mniej więcej mógł wyglądać jego strój.

Zajrzyj do opisu, który umieściliśmy pod tym linkiem oraz czytaj więcej taxi Poznań tanio na ten temat, który widocznie Cię zaintrygował. Nie czekaj!

Jeżeli natomiast pragniemy zrobić tę czapkę swoimi rękoma, to można wykonać ją na dwa sposoby. Można po prostu zrobić ją z czerwonego papieru technicznego, który jest twardy, albo na papier nakleić czerwony materiał, żeby czapka prezentowała się bardziej szykownie. Rzecz jasna nie można przecież zapomnieć o krzyżu. Musi być on złoty albo choćby żółty.

Przy bardziej profesjonalnych projektach na tych żółtych paskach, które powinny tworzyć krzyż, możemy przykleić specjalny czerwony wzorek. Namalowanie czy wycinanie go może być zbytnio ciężkie, więc najlepszą opcją jest kupienie gotowego ozdobnika oraz przyklejenie go.
28 lutego, 2022