Muzyka z Islandii jest porywająca

Co prawda często gdzieś przeczytamy, że o gustach muzycznych nie ma sensu dyskutować, ponieważ i tak tego typu dysputy do niczego dobrego nie mogą prowadzić, to jednakże można generalnie lekko pokusić się o małą dysputę o gustach. Czyli jakie składanki płyty cd/dvd, które w ostatnich latach zostały wypuszczone na rynku fonograficznym są faktycznie godne zainteresowania?

Muzyka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Najistotniejsza myśl: w żadnym razie nie należy sądzić, że obecna muzyka jest całkowicie do niczego! Typowy snobizm, a więc jaranie się wyłącznie wiekowymi kawałkami to coś dziwnego.

Jeśli któregoś z czytelników interesują religijne płyty cd/dvd, powinien chociażby docenić mocniej Arkę Noego. W sumie to nie jest nowy zespół, lecz z oczywistych przyczyn w Arka Noego nie posiada stałego teamu, dzieciaki przychodzą oraz odchodzą, to coś typowego. Wbrew wszelkim wyobrażeniom w żadnym przypadku nie można myśleć, iż Arka Noego to nudziarstwo, coś dobrego wyłącznie dla fanów typowo chrześcijańskich piosenek. Często kościelna muzyka faktycznie nie jest zbytnio ciekawa, lecz na całe szczęście krajowa formacja Arka Noego pokazuje, że jeśli kogoś zainteresowała fajna muzyka o charakterze religijnym, powinien zakupić płytę Arki Noego. Zwłaszcza, że kasa z płyt im się należy! – (sprawdź oferty muzyczne dla każdego: religijna muzyka cd/dvd)

Pamiętajmy, iż gdzieś tam na krańcu Starego Kontynentu jest zimna Islandia: co interesujące, polscy obywatele są aktualnie najczęściej spotykaną grupą imigrantów. Taki Polak, który pragnie z bliska odkryć islandzką duszę niech choćby zwróci własną uwagę na rock płyty cd/dvd tworzone przez ludzi z Północy. Chociaż Islandia jest mniejsza, niż chociażby Katowice, spłodziła Bjork, muzyków z GusGus, ale także Asgeira – młodego chłopaka, którego zapewne czeka niesamowita przyszłość. Już w tym momencie jest na terenie Islandii jednym z popularniejszych piosenkarzy.

Trzeba przyznać, że jego koncert w naszym kraju, a konkretniej w warszawskim klubie Basen był bez żadnego cienia wątpliwości niesamowitym, klimatycznym wydarzeniem. I miejmy małą nadzieję, iż za pewien czas Asgeir znowu nas odwiedzi. A więc jeżeli kogoś na teraz mało zainteresowały reggae czy soul i r&b płyty cd/dvd, niech spróbuje sięgnąć po islandzką muzykę. Islandia jest małym, ale mimo wszystko wielkim krajem – (nowości, które zamówisz online: soul i r&b na dvd).

11 listopada, 2020