Myślisz nad szkoleniami dla pracowników? To znakomity sposób na ich motywację

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest najprostszym zadaniem, szczególnie gdy zatrudniasz grono osób, o które powinieneś zabiegać, aby nikt nie chciał zmieniać pracy. Przeprowadzanie rekrutacji bowiem to także czasochłonny i potrzebujący znacznych nakładów finansowych proces, zatem dużo korzystniej jest troszczyć się o posiadaną już ekipę.

szkolenie

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
By to zrobić, nie wystarczy satysfakcjonująca wypłata. Niezbędne jest jeszcze zagwarantowanie możliwości rozwoju przez udział we wszelkiego typu szkoleniach. Zależnie od branży, w której funkcjonujesz, mogą to być na przykład szkolenia sprzedażowe, które dają wiele zalet nie tylko pracownikom biorącym w nich udział, lecz także całej firmie. Jakie w takim razie korzyści można osiągnąć?

Rozpocznijmy od plusów dla pracowników (polecam ofertę na szkolenie: zarządzanie czasem) (tutaj szczególnie polecamy audyt personalny). Dzięki pozyskanej wiedzy zatrudnione osoby mogą wydajniej realizować swoje obowiązki i bardziej twórczo podchodzić do postawionych przed nimi zadań. Nowe kompetencje pomagają nie tylko sprawniej pracować, ale też w łatwiejszy sposób nawiązywać kontakty czy pochwalić się większymi wynikami sprzedaży, w zależności od tego, w jakich szkoleniach byli uczestnikami. Poza nowymi kwalifikacjami i wiedzą niewątpliwą zaletą szkoleń jest sposobność zintegrowania osób zatrudnionych w konkretnym zakładzie (dowiedz się o tym jak kluczowe są szkolenia kadry kierowniczej). Mogą spotkać się na innym gruncie oraz ocieplić wzajemne relacje, szczególnie, iż w codziennej gonitwie nie zawsze jest na to czas. Ponadto pracownicy mający szansę wzięcia udziału w szkoleniach czują się lepiej doceniani przez pracodawcę oraz są wobec niego bardziej lojalni. Nawet, gdy dostaną lepszą pod względem finansów propozycję zatrudnienia, mogą zostać u pracodawcy, jaki zapewnia im ciągły rozwój.

szkolenie iso

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać firma także zyskuje na charakteryzowanych szkoleniach. Poza większą lojalnością jest to z pewnością wspomniana większa efektywność pracy zatrudnionych osób, a tym samym lepsze osiągi na rynku, które umożliwią odróżnić się z konkurencji. Konkurencja jest bowiem teraz dużym zagrożeniem, więc musimy starać się być na pierwszym miejscu. Jak zauważyłeś szkolenia dla firm dają pożytki i dla pracowników, i dla samego zakładu, więc nie odkładaj ich organizacji. Można zaplanować np. szkolenia wyjazdowe połączone z zabawą integracyjną, co z pewnością spodoba się pracownikom oraz chętnie wezmą udział w niniejszym wydarzeniu.
9 września, 2022