Na co trzeba zwracać uwagę w czasie podpisywania umowy z dystrybutorem telewizji i internetu?

Zasłanianie się długoterminowymi umowami, naliczanie kosztów za niekompletne zestawy, kodowanie dopiero dodanych programów czy niekompetencja pracowników przedstawicielstw obsługi odbiorcy to wybrane przyczyny, które mogłyby uczynić, że chcemy zmienić dostawcę sygnału telewizji i internetu

Prezenty

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym artykule poradzimy, na co należy zwracać uwagę w czasie doboru dostawcy telewizji i internetu.

Tak samo emocjonujące artykuły są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem Artefakt.pl – pozycjonowanie stron, który jest tutaj.

Przede wszystkim należy przeczytać starannie umowę o dostarczaniu sygnału telewizyjnego. Przeróżne firmy wielokrotnie wykorzystują dla siebie proste, jednak dla zwyczajnego człowieka bardzo złożone zagadnienia. Należności to sprawa fundamentalna. W umowie musi zostać umieszczone, jaka stawka zawiera jaki pakiet. Chodzi tu o liczbę programów. W umowie powinien być również punkt dotyczący tego, czy odłączenie jednych kanałów łączy się z zastąpieniem ich nowymi. Chodzi o tzw. zachowanie gwarantowanej ilości programów. Takie podmioty żądają dodatkowych opłat za pojawienie się programów zastępczych.

gazetki reklamowe

Źródło: freepik.com

Firma, która umożliwia takie media jak chociażby telewizja i internet, nie może pobierać pełnej należności za niekompletne pakiety, zatem w takiej sytuacji, kiedy kilku programów zabraknie i dostawca sygnału nie udostępnia innych w zamian. W umowie powinna znaleźć się wzmianka świadcząca o tym, że jeżeli do tego typu okoliczności dojdzie, to abonent posiada prawo opłacać mniejszą fakturę. Należy także zwracać uwagę na czas, jaki zawiera umowa. Najczęściej dostawcy proponują 2 lata. Trzeba upewnić się, czy umowa jest przedłużana Automatycznie.

Ceny promocyjne są następną kwestią. Super ceny promocyjne dostawca powinien określić, czy będą trwały przez cały okres umowy, czy wyłącznie przykładowo przez pierwsze 6 miesięcy.
27 lipca, 2022