Niejedna osoba na emeryturze powinna być traktowana z szacunkiem i powinna mieć prawo się leczyć z godnością

Kiedy przechodzimy na emeryturę, to mamy nadzieję, że nareszcie będziemy żyć. Abyśmy tylko nie walczyli z jakąś chorobą.
Niestety przeróżne choroby i nieszczęścia nie oszczędzają nikogo.

Produktywność

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com

ładowarka rowerowa

Źródło: jego-styl.pl
Różne kłopoty ze zdrowiem z reguły dotyczą osób na emeryturze. Organizm niestety informuje nas, że się starzeje. Trzeba wtedy regularniej chodzić po przychodniach oraz na różnego rodzaju zabiegi. Każdy, kto był kiedykolwiek w publicznych placówkach, wie, jakie to straszne doświadczenie. Niekończące się kolejki, przez które latami trzeba czekać na wizytę u specjalisty i ogólny brak empatii. Nikt z nas nie życzyłby sobie, żeby tak był traktowany ktokolwiek z naszych bliskich. Nagle okazuje się, że osoby, które przepracowały całe życie i przez tyle lat przekazywały składki na Fundusz, nie mają możliwości porozmawiać z doktorem często o istotnych komplikacjach ze zdrowiem. Dlatego tak istotne jest, aby każdy senior posiadał dodatkowe ubezpieczenie, które da mu możliwość na leczenie się w prywatnej przychodni. Tam nie spotkamy kolejek oraz chorych traktuje się życzliwie. Specjaliści pochylają się nad sprawami swoich pacjentów, a nie traktują ich jak zło konieczne. Jednak, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem, seniorzy muszą ćwiczyć. Powinni przykładowo chodzić na pływalnię albo jeździć na rowerze.

Wiele obiektów sportowych posiada fajne rabaty dla emerytów, żeby zachęcić ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Oprócz tego można także ze zniżką chadzać do kina czy do galerii sztuki.
4 czerwca, 2022