Niektóre osoby nie wiedza, iż jak dobry akumulator to przede wszystkim warto wybrać najlepszy prostownik. Dlaczego?

Prawdopodobnie część z Nas zastanawia się jakiego rodzaju prostownik będzie właściwy do naszego akumulatora i co najważniejsze, by był dobrej jakości. Dobrego prostownika nie znajdziemy z pewnością w rozmaitego typu supermarketach, które często bardzo nęcą nas atrakcyjnymi ofertami.

wnętrze akumulatora samochodowego

Autor: Dilshan Jayakody
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj właściwy prostownik możemy dostać w najlepszym auto-serwisie, który ponadto także ma prywatny sklep z artykułami i częściami samochodowymi. Warto więc zapłacić trochę więcej pieniędzy, by tego typu]tego rodzaju prostownik wspaniale mógł ładować nasz akumulator samochodowy a także miał służyć nam na wiele lat do różnych akumulatorów, jak akumulatory litowo-polimerowe czy akumulatory modelarskie. W właściwym sklepie tej firmy zakupić można akumulator Romstan BP-12/15. Pewnie można kupić go na obszarze całego kraju.

Właściwości techniczne takiego prostownika to: zasilenie 230V, 50Hz; ochrona prostownika – wkładka związana z bezpiecznikiem WTA-T; napięcie wyjścia – 12V; sprawność aż siedemdziesiąt pięć procent; klasa ochrony II; charakteryzuje go stopień ochronności International Protection IP 20 (dane za 2015 r.). Cecha tego prostownika: prostownik przystosowany do ładowania akumulatorów 12V o max. prądzie aż do 15A; wspaniałą rzeczą w tym prostowniku jest to, że posiada pokrętło do z zmiany prądu możliwości regulowania czasu ładowania akumulatora); prostownik ubezpieczony jest bezpiecznikiem rurkowym 1, 6A i bezpiecznikiem płytkowym (samochodowym 15A). Za tego typu prostownik trzeba dać około sto sześćdziesiąt złotych, ponadto zapewnienie na niego wynosi aż 24 miesiące czasu od daty zakupu. Interesująca oferta: akumulatory litowo-polimerowe.

akumulator do samochodu

Autor: Joshua Dickens
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonale więc sprawdza się ten prostownik w ładowaniu własnego akumulatora o parametrach (12V/55A). Możemy sobie wyregulować prąd (zobacz obciążalność długotrwała przewodów) pokrętłem tak więc dla mojego akumulatora właściwe jest ładowanie przez 12, 5 godziny czasu, prądem 5-6A. To tak naprawdę powoduje, że jeżeli naprawdę chcemy nabyć funkcjonalny prostownik dla naszych akumulatorów, nieistotne jakich, czy zostaną akumulatory do modeli, a może akumulatory litowo-polimerowe, pamiętajmy, by nie oszczędzać na prostowniku. Te pieniądze na pewno się zwrócą dobrym działaniem naszych ekwipunku.
10 listopada, 2022