Nowinki XXI wieku – czy inteligentny dom będzie czymś zwyczajnym za 20 lub 30 lat?

W czasach, kiedy w Polsce komunizm powoli chylił się ku upadkowi, a nasz ustrój budowlany wiązał się z „przodownikami pracy” budującymi bloki z ogromnej płyty, za oceanem specjaliści zachęceni elektronicznym nadzorem nad produkcją w manufakturach stworzyli tzw. inteligentny budynek.

Inicjatywa o nazwie inteligentny dom to nic innego jak nasze miejsce zamieszkania, w którym można kierować w czasie , kiedy w nim nie przebywamy. Inteligentny budynek ma układ czujników i detektorów oraz jeden, zintegrowany układ rządzenia wszelkimi znajdującymi się w budynku instalacjami .

Zainteresował Cię ten wpis? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis (http://www.anotis.pl/oferta/panele-ogrodzeniowe-ogrodzenia-panelowe/) ma podobne dane do prezentowanych.

Dzięki wiadomościom pochodzącym z różnorodnych fragmentów systemu , dom może reagować na zmiany otoczenia w środku i na zewnątrz, co doprowadza do maksymalizacji funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa, zmniejszenia kosztów eksploatacji i aktualizacji oraz zredukowania emisji szkodliwych spalin.

Doczytaj –

apartamentowiec

Autor: Reynaers
Źródło: Reynaers

System inteligentnego budynku nie ingeruje negatywnie na ludzi znajdujące się w jego środowisku. System kierowania budynkiem ma użycie w budynkach biurowych, fabrycznych i instytucji. Polem funkcjonowania systemu jest integracja, ochrona, kontrolowanie, optymalizacja i zgłaszanie takich produktów jak : sieć teleinformatyczna, kierowanie oświetleniem wewnętrznymi i zewnętrznymi w zależności od stanu osób w pokojach i ruchu, w oparciu o intensywność światła itp., kierowanie ociepleniem poszczególnych pomieszczeń, nawigacja wentylacją, klimatyzacją także filtracją w oparciu o parametry jakości powietrza, tj. składniki dwutlenku węgla i wilgoć, symulacja obecności, kontrola bytu i mienia, układ alarmowy i obserwacja, system przeciwpożarowy, szyk kontroli dostępu, system zasilania UPS, system pogodowy, system zarządzania produkcją i magazynowaniem energii odnawialnej z własnych mikroźródeł, obsługa urządzeń audio-video i innych codziennego użytku, złożony system personalizacji, system sterowania oddymianiem pożarowym, sterowanie i kontrolowanie klap przeciwpożarowych (przenieś mnie do strony).

Dzięki szybkości rozwoju, dom inteligentny nie ma żadnych ograniczeń gdy chodzi o dodawanie najnowszych urządzeń i wprowadzanie nowych rozwiązań. Przypuszczać więc możemy, iż projektanci z czasem będą nas „częstować” coraz to nowymi rozumnymi rozwiązaniami dotyczącymi obsługi naszego inteligentnego domu lub mieszkania.
Sierpień 22, 2019