Po ceremonii pogrzebu powinniśmy pomyśleć o nagrobkach

Wiadomo, że wszyscy umrzemy. Nie jest to dla nas coś przyjemnego, w sensie rozmyślanie o tym. Ale, gdy musimy pochować bliskiego nam człowieka, doskonale wiemy, że poza zorganizowaniem pogrzebu będzie trzeba postawić pomnik, a dokładniej znaleźć firmę kamieniarską, która wykona pomnik i go zainstaluje. Najczęściej wybiera się pomniki granitowe, bo są one odporne na upływ czasu i rzeczywiście ładnie wyglądają.

Wiadomo, że sporo osób stwierdzi, że jak kogoś nie ma na ziemi to jest mu to obojętne, ale z szacunku do osoby, którą pochowaliśmy i dla pamięci o niej, musimy zorganizować pieniądze na pomnik. Czasem jest tak, że nasza rodzina ma kryptę i wtedy nie trzeba będzie stawiać nagrobka. Często rodzinne krypty są stworzone właśnie z granitu, gdyż jest to jeden materiałów, które dobrze sprawdzają się jako nagrobki.

Warto zobaczyć zanim złożymy zamówienie

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mamy kupić nagrobek to często mamy problem. Nie chodzi o to, że ciężko nam się zdecydować, co do wyglądu nagrobka, a raczej o to, że w ogóle doszło do tej sytuacji, że musimy taką rzecz wybierać. Często jeszcze jesteśmy w szoku po śmierci bliskiej osoby i w sumie ciężko nam myśleć logicznie o czymkolwiek, a co dopiero o czymś, co przypomina, że kogoś zabrakło już na tym świecie. Ale, mimo wszystko nagrobek musimy wybrać. Dobrze jest zobaczyć nagrobki galeria firmy, na którą się zdecydujemy – kliknij. To pomoże nam wybrać odpowiedni nagrobek. Firmy kamieniarskie pozwalają na wybór kamienia, z którego będzie stworzony nagrobek. Przedstawiają cenę i przybliżony czas wykonania danego zamówienia. Dlatego trzeba dobrze przejrzeć galerię, by wybrać nagrobek, który według nas będzie odpowiedni. Ciężko tu mówić na chłodno o estetyce, o gabarytach pomnika, bo tak naprawdę najwięcej zależy od tego, ile środków możemy przeznaczyć.

Sporo osób wchodząc do firmy kamieniarskiej mówi od razu jaką dysponują kwotą na nagrobek. W tym momencie pracownik jest w stanie pokazać, jaki nagrobek firma za taką kwotę będzie mogła wykonać – klik. Widzimy na nekropoliach całe mnóstwo małych i dużych nagrobków, a niektóre uważamy za dobrze zrobione. Tak, więc możemy również powiedzieć w zakładzie kamieniarskim, że chcemy mieć taki nagrobek, który zauważyliśmy gdzieś na cmentarzu, musimy jedynie pokazać zdjęcie. Identycznego nagrobka firma kamieniarska nie zrobi, ale na pewno da radę postawić podobny.
Sierpień 18, 2017