Problem sporej ilości osób, czyli sukienki komunijne, lub alby. Rozsądek czy fanaberia?

Pierwsza Komunia Święta to dla każdego dziewięciolatka doniosłe wydarzenie. Już przygotowania stanowią całkiem nieznane doświadczenie w jego życiu. Już na długo przed uroczystością maluch analizuje wydarzenie z rówieśnikami, stara się zapamiętaćmodlitwy, uczestniczy w próbach. Zdarza się ,że działając w czasie intensywnych przygotowań, zarówno my – rodzice, jak i nasze dzieci, zapominamy, czym tak właściwie jest to wydarzenie.

Komunia

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Często rozważanym dylematem jest kwestia wyboru stroju na tę okazję. W wielu szkołach, co jest zresztą nad wyraz słusznym posunięciem, zamiast typowych sukienek i garniturów, stosuje się alby. Za tym rozwiązaniem przemawia wiele racji: przede wszystkim chęć uniknięcia procesu przekształcania się religijnego przeżycia w rewię mody i pokaz możliwości finansowych rodziców i chrzestnych. Takim postępowaniem jednak ograniczamy dziecku wybór. Śmiało można, uznać, że rozsądnie wybrane, skromne sukienki komunijne, nie powinny zaszkodzić doniosłości wydarzenia, a wręcz sprawią, że dla dziecka stanie się ono wyjątkowe.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając odpowiednią kreację? Przede wszystkim na jakość wykonania – sprawdźmy czy szwy się nie rozchodzą oraz czy nie przeszkadzają nam jakieś elementy. Kolejna rzecz to rodzaj tkaniny. Unikajmy przesadnie lśniących, koronkowych, tandetnych materiałów . Postarajmy się, aby sukienka miała możliwie najmniej ozdób. W gruncie rzeczy, gdy przypatrzymy się wybiegowym projektom, natychmiast przekonamy się, że najbardziej elegancko wyglądają te najbardziej skromne.

Komunia

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Rozważmy także zakup używanej sukienki. Warto o tym pomyśleć wcześniej i śledzić ogłoszenia lokalnej prasie. Być może znajdziemy coś wyjątkowego nie wydając zbyt wiele.

Kolejna strona, która zawiera wiadomości na poniższy temat da Ci szansę, by poszerzyć znajomość rzeczy. To istotne, zatem idź tutaj nagrobki pojedyncze i znajdź więcej wątków.

Oszczędzoną w ten sposób kwotę z radością przeznaczymy na zakup prezentów, które zazwyczaj są rozdawane w ramach wdzięczności przybyłym gościom (przeczytaj przykłady na ). Modnym pomysłem są ozdobne woreczki, uszyte z tej samej co sukienka tkaniny, do których wkładamy gipsowego aniołka i karteczkę z podziękowaniem. Jeżeli jednak w parafii, w której nasza córka przystępuje do Pierwszej Komunii, rodzice zdecydują się na alby, podporządkujmy się.

4 września, 2022