Przechowywanie informacji w chmurze ułatwia wiele procedur

Dojście do chmury dzieje się za pomocą kont klienta które zezwalają na skontrolowanie uprawnień dostępu do chmury.

cloud computing

Autor: ecoev
Źródło: http://www.flickr.com
Sieć z języka angielskiego: cloud computing. Owy model analizowania zapisów oparty na użytkowaniu usług doręczonych przez usługodawcę. Wyraz rozwiązania chmurowe określa metaforę sieci gdyż na wielu wykresach ilustrujących funkcjonowanie internetu był przedstawiany rysunkowo jako chmurka.

Przykładem czynności internetowej są pakiety biurowe live, serwisy społecznościowe, dyski sieciowe, galerie zdjęć lub edytory graficzne otwierane w przeglądarce internetowej. Rozpoznawcze przymioty chmury to: przechowywanie i lub przerabianie informacji na zdalnym serwerze na maszynie wirtualnej i lub dostęp poprzez konto użytkownika.

Walory pracy w chmurze to przystępna praca w zespole, powszechny dostęp, większe zabezpieczenie danych. Ułomności pracy w chmurze to: groźba uszkodzenia, nie funkcjonuje w razie awarii internetu, ewentualność naruszenia, przekroczona własność, przypuszczalne naruszenie poufności zakładu pracy.

Surfowanie po internecie wiąże się z logowaniem do chmury z różnych komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Fakt ten stwarza dodatkowe ryzyko dla bezpieczeństwa naszych informacji.

Ponadto narażone jest nasze konto, ktoś kto opanuje określenie odbiorcy i motto będzie mógł zdobyć nasze konto w chmurze.

11 listopada, 2022