Przydatne ABC. Serwis urządzeń komputerowych i urządzeń elektronicznych w naszym przedsiębiorstwie

Niezależnie od tego, czy mamy wielka firmę, czy małą firmę, jeśli nie należymy do grupy osób uprawnionych do korzystania ze zwolnienia z konieczności stosowania kasy (w zależności od wypracowanego obrotu), powinniśmy prowadzić ewidencję sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Taka kasa, jako dodatkowy, szalenie potrzebny element wyposażenia firmy, powinna być poddawana przeglądowi regularnie.

serwis komputerowy

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagany przegląd kasy fiskalnej musi być zrobiony nie później niż dwa lata od poprzednio wykonanego przeglądu (albo fiskalizacji kasy). Ale są serwisanci, którzy dają opcję przeprowadzania serwisu co rok i wychodzi na to, iż jest to możliwość korzystniejsza finansowo od przeglądu dwuletniego. Trzeba uważnie przestrzegać daty przeglądu, ponieważ jego niedotrzymanie traktowane jest jako niepoprawne prowadzenie księgi kasy i tym samym możliwe jest nałożenie kary grzywny za uchybienie skarbowe. Ponieważ nie jest to rzecz, o jakiej pamięta się każdego dnia, dobrym pomysłem jest przyklejenie na kasie fiskalnej naklejki z dokładną datą najbliższego serwisu. Ponadto, większość kas fiskalnych sygnalizuje obowiązkowy przegląd z automatu. Czasami też serwis przekazuje informację dzwoniąc, przez SMS lub drogą mailową posiadacza kasy, że kasa fiskalna powinna zostać poddana przeglądowi. Jeżeli mamy też drukarkę fiskalną, którą należy przejrzeć, przydatny jest serwis komputerowy. Osoby serwisujące najczęściej reperują drobne usterki na miejscu, ale jeśli trzeba będzie zabrać sprzęt na dłużej, istnieje taka opcja, iż serwis komputerowy będzie mógł dać nam na jakiś czas sprzęt zastępczy. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jak bardzo potrzebujemy konkretnej rzeczy.

Źródło artykułu: kasy fiskalne leszno

kasa fiskalna
Jeżeli posiadamy dużą ilość sprzętów, dobrze jest rozważyć zatrudnienie jednego serwisanta, który będzie potrafił sprawdzić je wszystkie naraz – kasę fiskalną, drukarkę fiskalną, maszynę wielofunkcyjną albo komputer. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i powierzymy nasz sprzęt jednej osobie, która przyjdzie do naszej firmy na dzień czy dwa.
4 marca, 2022