Przygotowania do świąt – dobre planowanie

Św. Mikołaj- powinna to okazać się osoba ciepła, lubiąca kontakt z dzieciaczkami oraz będąca przygotowaną na ich różnorakie wyczyny. Im lepiej odegrana zostanie taka rola, tym milsze wspomnienia będą miały dzieci, a to przecież będzie najistotniejsze dla ich rodziców. Przez to również w tym czasie zjawia się znacznie więcej osób, które chcą się przebrać za tą sympatyczną postać oraz obdarować dzieci podarunkami.

Dalszy rozwój wydarzeń również można przewidzieć. Poniektóre gospodynie stoją całą noc przy garnkach, a później wytrzymują tylko do wręczenia podarków. Znużone zostawiają gości przy stoliku i idą odsypiać całonocne kucharzenie. Inne, niezmiernie zapracowane gospodynie, ostatniego dnia biegają po marketach i nabywają „gotowce”. I na często są wściekłe, bowiem nie ma, tego, co chciały nabyć, a przy tym wydały o wiele więcej pieniędzy, niż zaplanowały. Wszystkie zawsze postanawiają, iż w następnym roku będzie odmiennie.

Na dodatek co roku w przedszkolach oraz szkołach ma miejsce spotkanie ze Świętym Mikołajem, i też powinno się to wziąć pod uwagę. Co zrobić, aby uroczystości nie stały się zmorą pani domu?

Dobra organizacja to baza, aby nie wpaść w przedświąteczną histerię. Wiedzą o tym wszyscy, na których głowach leży przygotowanie świąt. Najodpowiedniej zacząć od rozpisania jadłospisu na wszelkie świąteczne dni. Później sporządź listę sprawunków do tego dopasowaną. Dobrze jest wyodrębnić produkty, które można nabyć wcześniej (np. cukier, olej, słodkości), a na ostatni tydzień zostawić tylko te, które nie mogą zbyt długo leżeć. Dzięki liście nie będziesz biegać za każdym razem do marketu, kiedy okaże się, że akurat czegokolwiek ci zabrakło.

Mikołaj i choinka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeżeli szukamy takiego mikołaja, który przyjdzie do nas do domu oraz obdaruje nasze dzieci, to należy szukać w sieci- sprawdź tutaj. Odnajdziemy tam dużo ogłoszeń, gdzie każdy proponuje swoje usługi, zatem nie możemy posiadać kłopotów z wyszukaniem tej odpowiedniej. Czasem nawet specjalne agencje proponują usługi wyszukania takich osób, które już posiadają doświadczenie w tego rodzaju spektaklach.

24 sierpnia, 2022