Przygotowujesz pierwszy raz Wigilię? Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi najlepszych dań wigilijnych, a dodatkowo z opisem najważniejszych tradycji

Chyba niedużo jest w Polsce ludzi nieobchodzących świąt Bożego Narodzenia. Chociaż nie da się zaprzeczyć, że są to obchody typowo chrześcijańskie, jednakże dużo ludzi niewierzących również obchodzi te święta – Boże Narodzenie obecnie bardziej stało się znakiem rodzinnego czasu i spotkania z bliskimi niż chrześcijańskiego święta. Niezależnie od motywów, w Twoim domu bez wątpienia również obchodzi się święta Bożego Narodzenia, a jeśli tak, wówczas na pewno zastanawiasz się, co można przygotować na tradycyjną kolację wigilijną.

Muffinki świąteczne, Boże Narodzenie

Autor: www.ma-me.pl
Źródło: abcslubu.pl
Nie da się zaprzeczyć, że tradycje wigilijne (dowiedz się więcej na tematy tradycji wigilijnych: szczegóły) dotyczące kolacji są bardzo bogate. Wypada zacząć przede wszystkim od tego, że na stole powinno się znajdować aż dwanaście różnych potraw – taka ilość wzięła się stąd, że Jezus miał właśnie dwunastu apostołów. Jeszcze kilkanaście lat wcześniej ta tradycja kategorycznie była dokładnie przestrzegana, jednak obecnie się od niej odchodzi – właściwie nie ma nikogo, kto zdołałby zjeść naraz aż dwanaście różnych dań. Dlatego na typowym wigilijnym stole znajduje się ich przeciętnie około sześciu.

Drugą bardzo istotną tradycją jest fakt, że wszystkie potrawy nie powinny zawierać mięsa.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej fotografia ciążowa we wrocławiu szczegółowych wiadomości dotyczących podnoszonego tu tekstu. Niewątpliwie jest on bardzo atrakcyjny.

Wprawdzie dzisiaj nawet oficjalne stanowisko Kościoła Katolickiego jest takie, iż w tracie Wigilii można spożywać również pokarmy mięsne, jednak z takiego przywileju korzysta praktycznie niewiele osób. Taka zmiana w Kościele dokonała się zaledwie kilka lat temu, a przecież w tę jedną kolację w roku można powstrzymać się od spożywania mięsa – chociażby właśnie po to, aby podkreślić uroczysty charakter takiej wieczerzy

.

Kiedy interesują Cię inne tradycje wigilijne, bez wątpienia powinieneś również wiedzieć o nadprogramowym nakryciu dla niespodziewanego gościa.

Jeżeli pasjonuje Cię tego typu problematyka, zerknij na źródło w tamtym miejscu opublikowane również Cię niezwykle zaciekawi. Nie czekaj zatem i kliknij tu.

Tradycja zostawiania dodatkowego nakrycia na stole także ma znaczenie symboliczne, które wywodzi się z Biblii.

W dodatku na stole wigilijnym powinno znaleźć się siano, które symbolizuje sianko, na którym narodził się Jezus. W wielu domach to właśnie na tym sianku, które leży na środku stołu, umieszczane są potrawy na Wigilie Tradycją przecież jest również to, że wszystkie potrawy podawane są w jednym naczyniu, z którego każdy nakłada porcję dla siebie. Polecamy takie rozwiązanie, bo jedzenie z tak określanej jednej miski niewątpliwie sprzyja zacieśnianiu więzów rodzinnych. Kiedy chcesz, aby najbliższa Wigilia była niezapomniana, wówczas powinieneś zastosować się do opisanych przez nas wskazówek.
3 września, 2021