Przyjście na świat niemowlaczka to najpiękniejszy dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Kilka lat temu polskie kobiety wywalczyły sobie, aby ich urlop wychowawczy trwał 12 miesięcy.
Każda mama potwierdzi, że pierwszy rok szkraba jest najważniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to okres, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności.

Czyżby komentarze z www (https://ulgaoddlugu.pl/utrata-pracy-a-kredyt-co-zrobic-w-podbramkowej-sytuacji/) były na tyle ciekawe, że masz ochotę zostawić własny? Namawiamy Cię do tego. Będzie to dla nas wielka radość.

I nie chodzi jedynie o karmienie albo przebieranie, ale o tworzenie się wyjątkowej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama myśli już tylko o swoim bobasku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne wydaje się być to, aby zdawać sobie sprawę z tego, że na ilość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego dziecka. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie może być również niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najmniejszą krajową. Ponadto niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez trudności poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj można również liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.
27 stycznia, 2022