Quadrokopter – fantastyczne urządzenie do filmowania z lotu ptaka

Filmowanie z lotu ptaka robi teraz olbrzymią furorę, również na swój użytek, gdy np. chcemy cieszyć się rewelacyjnymi ujęciami, jakich nie moglibyśmy uzyskać wykonując fotografie z ziemi. Jednym ze sprzętów wykorzystywanych do takich zadań jest quadrokopter.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Jego pierwszą zaletą jest sposobność równoczesnego filmowania i kierowania nim. Spojrzysz na świat z zupełnie innej perspektywy, dostając ujęcia, które będą pozostawać bez tchu. W końcu dostaniesz panoramy, które do tego czasu mogłeś podziwiać u konkurencyjnych fotografów – teraz będą to jedynie twoje fotografie, wykonane przez ciebie. Quadrokopter można nieprzerwanie śledzić dzięki zainstalowaniu w nim GPS-a.

Jeśli poszukujesz pokrewnych materiałów na taki wątek, to śmiało zobacz to użyteczne źródło – ono też będzie godne Twojego zainteresowania.

To nadzwyczaj ważne, gdy nagle zmienia się pogoda i można stracić go z oczu.

GPS pozwala na szybki powrót quadrokoptera z miejsca, z którego startował, więc nie musisz bać się, iż ulegnie awarii i znajdzie się w całkiem innym miejscu, w jakim trudno będzie ci go znaleźć. Martwisz się, że to za drogie urządzenie dla ciebie? Jego cena wcale nie jest duża, a efekty, które można dzięki niemu zyskać, są bez wątpienia warte poniesienia tych kosztów. Korzystając z quadrokoptera można szybko podnieść swoje umiejętności oraz wprowadzić następną usługę do swojej oferty, co z pewnością przyciągnie do ciebie nowo grono klientów, choćby Młodą Parę, która liczy na wyjątkowe ujęcia ze swojego najważniejszego dnia w życiu.

Dron z kamerą

Autor: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com
Filmowanie z lotu ptaka – link do www – może być wykorzystane również w innych domenach, na przykład w prowadzeniu dokumentacji terenu i możliwości dotarcia do miejsc, do których teraz można było dotrzeć tylko na nogach, często dużo ryzykując. Co ważne, materiały zdobyte z quadrokopterów to najwyższa jakość fotografii oraz filmów, które można dowolnie obrabiać oraz montować, tak samo, jak wykonuje się to przy zwyczajnych zdjęciach. Jeśli wobec tego liczysz na niesamowite ujęcia, powinieneś zainwestować w quadrokopter. Dostaniesz go w ofercie wielu sklepów posiadających tego rodzaju urządzenia. Skrupulatnie zapoznaj się ze specyfikacją określonych wariantów, sprawdzając na przykład właściwości lotne, długość ładowania akumulatora czy możliwy czas lotu, by praca wiązała się z przyjemnością, nie natomiast z ciągłymi problemami z jego działaniem. Dobierając sprawdzone sprzęty masz pewność zrobienia materiału, którym zachwycisz swoich klientów i szybko pozyskasz nowych.
15 września, 2020