Realia pracy księgowego

Czasy nie są łatwe i całkiem ciężko zdobyć pracę. Ludzie po studiach chcą teraz rozglądać za pracą która zagwarantuje zatrudnienie przez najbliższy czas. Czy zatem tego typu zawodem jest księgowy? W poradniku przybliżymy wady i zalety tego typu pracy.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

– Na pewno należy mieć wytrwałość do liczenia i najzwyczajniej w świecie je lubić – tłumaczy pan Antoni, zatrudniony przez biuro księgowość zawiercie rachunkowe wrocław. – Koniecznie trzeba być szalenie dokładnym i posiadać dobre oko do szczegółów. Czasem jeden taki szczegół, który nam umknie może kosztować firmę wielkie pieniądze. Z pewnością nie wolno robić nic na szybko ani z podejściem że nie będzie źle. Dokładność i logiczne rozumowanie to bardzo ważne rzeczy. Niekoniecznie trzeba być absolwentem studiów ekonomicznych, by podjąć pracę jako księgowy, jednak jak najbardziej studia takie się przydadzą.

Osoba pracująca w rachunkowości może być zatrudniona na różnych stanowiskach. Jego wypłata w znacznej mierze zależy od zakresu odpowiedzialności. Marzeniem setek księgowych jest zostanie biegłym rewidentem albo księgowym w wielkiej firmie, która ma roczne zyski liczone w milionach. Wiąże się to z o wiele atrakcyjniejszymi niż średnie zarobkami.

Parę słów o wynagrodzeniu na jakie można liczyć. Nie ma tu dużych stawek i w małym miasteczku księgowy zatrudniony w małej firmie może spodziewać się pensji rzędu 2000 zł. Im potężniejsza firma, tym pensja zazwyczaj rośnie, ale często kręci się wokół 3100 złotych. Dopiero gdy ma się dodatkowe doświadczenie, specjalizacja w konkretnej branży jak przykładowo kwestie podatków w innych krajach czy inne wpływa dobrze na zarobki. Wielkość miejscowości też ma wpływ. Przykładowo lepiej opłacane są usługi księgowe we Wrocławiu niż w niewielkich miejscowościach.

Dobrą stroną księgowy (http://www.ekspert-plock.pl/)o księgowy jest spokój. Jeśli księgowy dba cały czas o własny rozwój i posiada wielkie doświadczenie to zawsze zdobędzie pracę. Dobrze przyjrzeć się ogłoszeniom o pracę – zazwyczaj jest w nich zaznaczenie, że szukana osoba powinna mieć dwa lata praktyki zawodowej. Nie pierwszy raz zgadza się to, że sprawdzony ekspert poradzi sobie na rynku nawet w kryzysie.

24 maja, 2022