Sprawdź jaki sprzęt przyda się zamiast książki

Jak często działo się tak, iż jadąc tramwajem taszczyliśmy ze sobą grubą książkę, bo chcieliśmy sobie za jej podparciem uprzyjemnić podróż oraz jednocześnie przeklinaliśmy w duchu to, iż musi ona mieć akurat tak wiele stron? Dziś możemy używać z nowych możliwości, które pozwalają nam na przeczytanie nawet obszernych ksiąg, za pomocą świetnego urządzenia, które jest małe i które równocześnie niezbyt dużo waży.

Wielu chwali sobie czytniki

Jeżeli jedziemy w długą podróż, to zamiast brać ze sobą po kilkanaście grubych książek, starczy, że weźmiemy ze sobą urządzenie o nazwie produkty na tej stronie, czyli inaczej mówiąc czytnik e-booków oraz ściągniemy na niego pliki z książkami, które nas interesują. Do wyboru w niskiej kwocie posiadamy także czytnik Amazon Kindle 5 z reklamami czarny, ale wydając trochę więcej możemy stać się właścicielami takiego czytnika bez reklam. Co ważne, są to małe urządzenia, lekkie, obmyślone w taki sposób, że podczas czytania nie męczą nam się oczy, jak to nieraz ma miejsce podczas czytania na normalnym komputerze. Wspaniałe w tym wszystkim jest także to, iż e-booki są znacznie tańsze niż tradycyjne książki, a więc możemy posiadać ich więcej, a jednocześnie nie biorą nam miejsca w szafie.

Dla dzieci oraz tych którzy nie uwielbiają czytać

Gry dla dzieci

Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nasze dziecko jest nazbyt małe, żeby samemu sobie poczytać książeczki, a my nie wciąż możemy mu je poczytać, to bez wątpienia wspaniale spiszą się tu audiobooki czyli inaczej określając książeczki, które są odczytywane przez kogoś innego, a my po prostu mamy szanse to nagranie później posłuchać. Jeśli nasze dziecko kocha bajkę Auta, to z pewnością świetnym darem dla niego będą Auta – 3 grające książeczki (audiobook), których będzie miało szanse wysłuchiwać do woli. Co ważne, to też są audiobooki przeznaczone z myślą o dorosłych, gdzie nagrane są świetne książki dla dorosłych. Sprawdź:

Może kiedyś zastąpią książki z papieruJeżeli papierowe książki są dla nas za wielkie, albo po prostu brakuje nam czasu na ich czytanie, a jesteśmy głodni jakiejś książki, to wciąż mamy szanse skorzystać z obecnej technologii ([poznaj rfid zastosowanie) jaką proponują nam e-booki i audiobooki. I chociaż ta forma jest coraz mocniej modna, to jednak trzeba pamiętać, iż nadal jest niesamowicie wielu fanów książek drukowanych, dla których posiadają one niesamowitą dusze.

22 czerwca, 2022