Świetna kapela na przyjęciu weselnym to jedna z ważniejszych kwestii!

Prawie każda kobieta i każdy mężczyzna pragnie, by kiedyś stanąć na ślubnym kobiercu obok idealnego partnera. Jednak przygotowanie doskonałego ślubu to wymagające zadanie. Trzeba wszystko przygotować skrupulatnie i z wyprzedzeniem, aby jak najbardziej zminimalizować możliwość wystąpienia niemiłych niespodzianek.

zespół na wesele

Autor: United States Navy Band
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z zadań organizacyjnych jest zamówienie dobrej muzyki, przy której ucztujący będą się dobrze i chętnie bawić.Muzyka na weselu jest tym elementem, który wbrew pozorom zapamiętuje się najbardziej (rzecz jasna patrząc z perspektywy gościa ślubnej uroczystości). Bardzo często, gdy kogoś pytamy: „jak było?” w odpowiedzi pada ocena co do jedzenia i właśnie muzyki. Jeżeli jest ona właściwie dobrana, goście co rusz odchodzą od stołów, by jak najwięcej czasu spędzić na parkiecie. Dzisiaj młode pary mogą wybierać oczywiście przeróżne zespoły weselne, jak i inne rozwiązania – chociażby DJów.Wybór odpowiedniego zespołu weselnego nie należy jednak do łatwych, gdyż co zespół, to różne możliwości wokalne i instrumentalne. Czy zdecydować się na wokalistkę czy może wokalistę? Czy zespół powinien być liczny czy wystarczy dwóch, trzech instrumentalistów? Na jaką muzykę się zdecydować: rock, pop czy disco? Te i mnóstwo innych pytań stawia sobie każda młoda para i nie ma na nie jednej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych preferencji nowożeńców. Jeśli na co dzień słuchają zwykle rocka, niełatwo będzie im tańczyć przy dźwiękach disco polo, podobnie jak i ich znajomym, którzy zazwyczaj mają podobne gusta. Zaletą jest jednak to, że współczesne zespoły na wesele jak mogą modyfikować utwory i dopasowywać je do potrzeb gości, tak, żeby świetnie się przy nich tańczyło i bawiło.

Tańcząca para młoda

Autor: Lee Allison
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zamierzamy wybrać zespół a nie DJa koniecznie powinniśmy przesłuchać próbki z dotychczas odbytych przez dany zespół wesel. Tym sposobem bardziej się zorientujemy, czy wykonywane przez niego utwory pasują nam i czy ludzie potrafią się przy nich dobrze bawić. Bardzo ważne jest również zweryfikowanie czy któryś z członków zespołu może być w dodatku wodzirejem, a więc osobą, która będzie zachęcała weselników do tańca. Dobry wodzirej sprawi, że sala sala konferencyjna dolnośląskie nigdy nie będzie pusta, niezależnie czy w tle będzie słychać szybkie, czy wolniejsze kawałki.

18 sierpnia, 2022