Złoto czy twardy tytan? Wybieramy ślubne obrączki

Organizacja własnego wesela to autentyczne wyzwanie, które absorbuje mnóstwo czasu jak też energii. Narzeczeni muszą wykazać się dużą cierpliwością podczas wyboru tak niezbędnych elementów ślubnej uroczystości jak odzienia ślubne bądź obrączki ślubne. Zachęcamy do korzystania ze wskazówek naszego przewodnika i świadomego wyboru obrączek, które mają być znakiem Waszej miłości jak też zawartego małżeństwa.

ślub

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Zgodnie z tradycją obrączki nabywa narzeczony. Najpopularniejsze wzory obrączek to te bez ozdób, gładkie stworzone z żółtego złota jakie dostępne są praktycznie „od ręki” (więcej bonusów). Możemy je bowiem odebrać w przeciągu doby. W przypadku obrączek wykonywanych na zamówienie bądź ozdabianych fantazyjnymi fragmentami należy poczekać kilka tygodni. W okresach, gdy zawieranych jest najsporzej małżeństw, czas ten może się wydłużyć. Stąd złóżcie wizytę jubilerowi nie później niż 2 miesiące przez ślubem. Kształt (3 przekroje do doboru), wielkość (najczęściej 3 albo 5 milimetrów), rodzaj kruszcu jak też metoda wykończenia (satynowanie, polerowanie) – to cechy, które stosownie do gustu a także wymogów możemy swobodnie zestawiać, tworząc wyśniony wzór obrączki. Dodatkowo możesz również zdecydować się na obudowanie w niej jednego lub kilku brylantów, co nada jej unikatowy charakter, lecz również podniesie opłatę. Wielkim zainteresowaniem cieszą się też obrączki ślubne klasyczne – szlifowane, półokrągłe, bądź płaskie.

Kruszec, z jakiego wykonywane są obrączki, musi być szlachetny, albowiem symbolizuje niezmienność jak też czystość uczuć. Narzeczeni najchętniej wybierają złote obrączki ślubne. Produkty z tego tradycyjnego kruszcu możesz łatwo powiększać a także zmniejszać. Złoto jest stosunkowo trwałym surowcem, aczkolwiek powierzchnia może się rysować bądź wycierać. Należy wtenczas oddać obrączki – nasze linki – ślubne do jubilera, który je wypoleruje bądź powtórnie nałoży mat więc znów będą wyglądać jak w dniu przyrzeczenia. Popularne są również łączenia dwóch różnych kruszców w jednym wzorze, czyli przykładowo białego jak też żółtego złota.

obrączki

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Dla tych z Was, którzy uczuleni są na złoto, jubilerzy posiadają w swojej ofercie hipoalergiczne obrączki ślubne (|”>|”>) tytanowe. Ten niesłychanie odporny na uszkodzenia mechaniczne metal o stalowoszarej barwie też możemy zestawiać ze złotem – zobacz stronę.
13 września, 2020