W jaki sposób skusić nowego klienta? Poznaj kilka porad marketingowych

Bankowość jest jedną z w najwyższym stopniu konkurencyjnych sektorów w gospodarce. Banków jest co niemiara a potencjalnych klientów stała ilość. W największym stopniu cenionymi klientami banków są ludzie w wieku produkcyjnym, jako że posiadają stałe przychody a także – przynajmniej pewna część klientów – zaciekawiona być może odkładaniem, czyli w wyższym stopniu zaawansowanymi produktami finansowymi aniżeli rachunek osobisty.

Oszczędzający są dla banku wyjątkowo atrakcyjni jako że to dzięki nim możliwe jest udzielanie pożyczek. Bank jako instytucja musi zachowywać równowagę między wielkością lokat a wielkością tzw. akcji kredytowej. Inaczej mówiąc każdy kredyt powinien posiadać własny odpowiednik w lokacie oznaczonej na analogiczny okres co kredyt. Bank zarabia na różnicy w oprocentowaniu tych dwu produktów, stąd wiadomo że banki będą zabiegały o skorych na założenie lokaty.

oszczędzanie

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Aby przyciągnąć klientów wiele banków oferuje nadzwyczaj interesujące nowe produkty . Przykładem może być lokata bezkarna, jej nazwa bierze się stąd iż zerwanie lokaty a więc wypłata środków na niej uzbieranych nie powoduje utraty już naliczonych odsetek jak ma to miejsce w przypadku klasycznej wersji owego produktu. Lokata bezkarna jest produktem dedykowanym dla nowych klientów. Możemy ją założyć w chwili otwierania rachunku osobistego jednak nie później aniżeli 12 miesięcy od otwarcia ROR – . W przypadku jeżeli klient nie spełnia owego wymogu lokata bezkarna nie może zostać otwarta. W zamian za to oferowany jest standardowy produkt banku. Lokata bezkarna jest produktem bankowym bardzo atrakcyjnie oprocentowanym w porównaniu z analogicznymi produktami konkurencji. Warto też wiedzieć, że lokata bezkarna (lokata bezkarna) jest skierowana do klienta indywidualnego. To specyficzny rodzaj klientów instytucji bankowych. Indywidualny klient (szczegółowe informacje) przeważnie nie dysponuje wielkimi sumami, ale nie znaczy to iż nie jest atrakcyjny dla banku. Niewielkie sumy rekompensuje wielkość tego segmentu rynku usług finansowych.

Rzecz jasna lokata to jeden z prostszych produktów finansowych służących oszczędzaniu. Klienci, których interesują większe zyski i gotowi są na większe ryzyko mogą skorzystać z innych form oszczędzania, w szczególności długoterminowego (na przykład funduszy inwestycyjnych, obligacji bądź dla bardzo zaawansowanych klientów rozmaitego typu produkty oparte na inwestowaniu pieniędzy na giełdzie).

Lipiec 5, 2018