W jaki sposób wybrać sportowy zegarek?

Które parametry jak też funkcje dobrze jest skontrolować przed zakupem urządzenia? Niżej kilka ważnych informacji, jakie mogą pomóc ci w wyborze odpowiedniego modelu. W ciągu ostatnich kilku lat produkcja czasomierzy przeżyła autentyczną rewolucję. Czasy, kiedy zegarek stosowaliśmy wyłącznie do pomiaru czasu odeszły w niepamięć. Czasomierze nowej generacji potrafią nie tylko pokazać bieżącą godzinę nieomal we wszelkich strefach czasowych, lecz także zaskakują swymi oryginalnym dodatkami.

Tissot Bridgeport

Autor: Tissot
Źródło: e-arttime.pl

Obsługa aplikacji mobilnych, odbieranie telefonów albo pomiar spalonych kalorii podczas treningu? Tak, to wszystko jest wykonalne. Sportowe zegarki to nie wyłącznie ładny dodatek do ubioru, lecz też praktyczne funkcje, które się przydadzą na co dzień wszystkim entuzjastom czynnego trybu życia. A koszta? Wydatek na tenże czasomierz to ledwo kilkaset złotych, toteż inwestycja istotnie się opłaca.

Jak sama nazwa uwypukla, omawiane czasomierze są określone dla entuzjastów sportu, a także osób, jakie cenią sobie funkcjonalność urządzenia. Czasomierz sportowy znajduje się też w spisie must have’ów większości gadżeciarzy, jacy prawie nie rozstają się z nowymi technologiami. Pomimo iż na rynku jest wiele modeli wyekwipowanych w najprzeróżniejsze mechanizmy, czasomierze sportowe są często napędzane elektrycznie. Ponadto posiadają ekranik ledowy wyposażony w wiele guziczków, które to uruchamiają dodatkowe zastosowania. Poleca zegarmistrz Dariusz Gracki.

Zależnie od uprawianego sportu możemy dobrać model do naszych potrzeb. Istnieją czasomierze dla pływaków i nurków. Czasomierze takowe mają powiększoną wytrzymałość na warunki pogodowe. Nie bez znaczenia jest również wodoszczelność, jaka pozwala na nurkowanie nawet do 100 metrów (sprawdź serwis zegarków). Takie modele posiadają w większości wypadków wytrzymały pasek gumowy, a również dodatkowe opcje, które bardzo się przydadzą pływakom (między innymi termometr, szybkościomierz, pulsometr). Kolejny typ to zegarek do biegania.

W świątecznym stylu

Autor: Lorus
Źródło: Lorus

Modele takowe mogą być doskonałym podarkiem dla tych wszystkich wielbicieli miejskiego biegania. Poza podstawowymi funkcjami czasomierze te mają wbudowany pulsometr. W momencie gdy zegarek ulegnie zepsuciu serwis zegarków mamy przez dwa lata bezpłatny. Zegarmistrz dokona reperacji w ciągu dwóch tygodni. Renowacja zegarków wykonywana jest w certyfikowanych punktach usługowych.

5 lipca, 2022