W jaki sposób zrobić interesujące nakrycie stołu?

Aby efektownie przyjąć gości i udoskonalić party często przygotowujemy wyjątkowe dania. Pyszne ciasta, kilkudaniowe posiłki czy choćby smaczna kolacja z pewnością zostaną docenione. Jeśli jednak pragniesz przygotować coś zupełnie wyjątkowego, dobrym rozwiązaniem będzie także odpowiednie nakrycie stołu. Jak możesz tego dokonać?

Świąteczne nakrycie stołu

Autor: thelittlecorner.tumblr.com
Źródło: thelittlecorner.tumblr.com
Opcji jest całe mnóstwo. Przede wszystkim potrzebny będzie świeży obrus. Na nakryciu warto umieścić ozdobną zastawę, może być taka, którą wyciągasz tylko na specjalne okazje. Może to być zarówno zastawa tradycyjna, jak i zupełnie współczesna. Do tego dochodzą sztućce oraz serwetki. Te ostatnie też mogą stać się wyjątkową dekoracją. To tylko niepozorny kawałek miękkiego materiału, jednak odpowiednio poskładana serwetka może naprawdę uświetnić nakrycie stołu. W związku z tym jak przygotować nakrycie, by wywarły wrażenie na wszystkich, którzy zasiądą do niego w święta lub z innej okazji?

Aranżacja odświętna stołu daje mnóstwo możliwości. Bardzo użytecznym, a zarazem zawodowo prezentującym się rozwiązaniem jest utworzenie z serwetki – nowa witryna -> www.tokarnia-sosenka.com.pl/ – pokrowca na sztućce. To niezwykle prosty zabieg i można go wykorzystać zarówno z serwetkami klasycznymi, jak i z koronką. Innym rozwiązaniem jest natomiast stworzenie tzw. podwójnej fali i zakręcenie materiału na brzegu. Pomiędzy falami będzie spoczywać nóż i widelec.

Przy określaniu techniki dobrze jest mieć na uwadze tez to, czy serwetki – super tokarnia-sosenka.com.pl/serwetki-decoupage – mają służyć gościom. Nie każde złożenie da się potem prosto rozłożyć, dlatego część układów jest zarezerwowanych tylko dla imprez o raczej wystawnym charakterze. A więc takich, na których używanie serwetki raczej nie będzie niezbędne.Oprócz serwetek warto tez zadbać o charakterystyczne elementy na blacie. Doskonale pasuje zwykle etażerka, a więc kilkupoziomowa tacka. Na etażerce najczęściej umieszcza się słodkości lub owoce. W sprzedaży znajdziesz tak nowoczesne etażerki, jak i takie o klasycznej formie.

Sierpień 6, 2018