W jaki sposób zrobić najlepsze pierwsze wrażenie? Są różnorakie sposoby, natomiast jeden z nich jest świetny w każdej sytuacji

Jak szybko, rzeczowo oraz całkiem profesjonalnie zaprezentować siebie w roli specjalisty w jakiejś dziedzinie? Istnieje na to dużo metod. Możemy zacząć rozwodzić się na różne tematy z naszej dziedziny, pokazać jak wiele wiemy. Problem polega na tym tylko, czy ktoś będzie chciał nas wysłuchać i czy podczas tego typu wywodu nie palniemy jakiejś bzdury. Okazuje się, że istnieje prostszy sposób.

To wizytówki. Niewielki format, dobrej jakości wykonanie do tego tylko najistotniejsze fakty – to klucz do świetnego pierwszego wrażenia. Nieprzypadkowo mówi się, iż pierwsze wrażenie posiada duże znaczenie. Tak właśnie jest, szczególnie, kiedy mowa o biznesie. Nawet jak nie mamy z kimś spotkania zawsze powinno się mieć przy sobie wizytówki. To gwarancja, iż jeśli napotkamy kogoś z kim może udać się współpraca, to można zostawić swoją wizytówkę. Istnieje wtedy duża szansa, że ktoś odezwie się do nas za jakiś czas.

wręczanie wizytówki z wizytownika

Autor: Geoffrey Franklin
Źródło: http://www.flickr.com

By jednak tak było, wizytówka musi być przygotowana bardzo profesjonalnie.

Czy wiesz, gdzie jeszcze można odszukać podobne wiadomości? Jeśli nie, to wejdź na ten odnośnik i zerknij na treść (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/) zaprezentowanego tam artykułu.

Przede wszystkim nie może być na niej zbyt dużo szczegółów. Wizytówka nie jest książką do czytania, to skrót najważniejszych informacji, które mogą być zachęcające z punktu widzenia osoby, które chciałby się z nami skontaktować. Przede wszystkim ważne, żeby znajdował się tam numer telefonu, e-mail, adres strony w internecie. Najważniejsze jest natomiast nasze imię jak i nazwisko, oraz stanowisko, które zajmujemy. To najważniejsze detale pozwalające, by konkretna osoba wyrobiła sobie o nas jakieś zdanie, jednakże będzie ono z pewnością lepsze, jeżeli wizytówka będzie prezentowała się naprawdę solidnie – czytaj więcej. Poza małą ilością niezbędnych informacji istotne jest, żeby wizytówka zrobiona została z jak najlepszych surowców. Nie musi być najdroższa, ale powinna prezentować sobą jakąś wartość.

Nie może być jak świstek papieru, ponieważ nie będzie traktowana poważnie. Musi być jak najbardziej profesjonalnie zaprojektowana, a później wydrukowana w jakiejś specjalistycznej firmie. Taki druk wizytówek jest niesamowicie istotny, ponieważ od tego jak zostaną wydrukowane także sporo zależy. Projekt jest istotny, lecz to samo można powiedzieć o końcowym wykonaniu.
3 maja, 2022