Wybieramy polecane słuchawki

Wiele osób używa na co dzień słuchawek do słuchania piosenek, z telefonów komórkowych, smartfonów czy przenośnych odtwarzaczy. Jednak z reguły są to niedrogie douszne słuchawki, dostarczane razem z urządzeniem, lub modele zakupione za kilka złotych w jakimś markecie. Owszem, i na słuchawkach tego typu muzyki posłuchamy, lecz czy to na pewno jest przyjemność?

Słuchawki w stylu retro

Autor: Maxell
Źródło: Maxell
Już za pięćdziesiąt złotych można przecież zakupić porządne, markowe słuchawki, które naprawdę odtworzą muzykę a nie lekko pobrzękiwać. A kolejna półka, to znaczy modele kosztujące więcej niż 200 złotych to już sprzęt w pełni profesjonalny, dedykowany dla wymagających audiofilów i zawodowych muzyków.

Spora grupa słuchawek jest dedykowana dla DJ-ów, którzy potrzebują kilku nietypowych patentów. Modele do profesjonalnych zastosowań muszą przede wszystkim posiadać odpowiednie pasmo przenoszenia. Na przykład Słuchawki Philips SHL5905GY (SHL5905GY/10) mają je w przedziale od 12 do 23500 Hz, co zapewnia odpowiednią jakość muzyki bez tłumienia najwyższych tonów. Jeszcze lepiej wyglądają pod tym względem Słuchawki Pioneer HDJ-500-W (HDJ-500-W), w ich przypadku pasmo kończy się na 28 tysiącach Hz a zaczyna na 5 HZ. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja samych głośników poprawia niskie i średnie zakresy częstotliwości, które są najczęściej używane w granych przed dj-jów gatunkach muzyki.

Analogiczne pasmo przenoszenia mają również Słuchawki Pioneer SE-MJ551-R (SE-MJ551-R) , także one chętnie są kupowane przez ludzi zajmujących się zawodowo muzyką rozrywkową. Są one niezwykle wygodne, co przy paru długich godzinach spędzonych na uszach ma duże znaczenie. Dodatkowo producent dołączył do zestawu wymienne poduszki słuchawek, więc istnieje możliwość dopasowania ich do indywidualnego gustu. Czerwono-czarna barwa z pewnością spodoba się wielu klientom, a na pewno do kupna przekona ich bardzo czysty dźwięk, jaki mogą zaproponować. Podobną kolorystykę i techniczne parametry mają także , w ich przypadku pasmo przenoszenia jest trochę ograniczone, ale przy doskonałej jakości wykonania nie da się tego usłyszeć.

Czerwiec 22, 2018