Zabezpieczenie halli i klatek schodowych – jak zapobiec awarii w miejscach, gdzie pojawia się duża ilość osób? Porady, pomysły, gotowe produkty

Tworząc wieżowiec, biurowiec albo zwyczajnie dłuższy korytarz dobrze zwrócić szczególną uwagę na okablowanie pomieszczenia i doraźną wygodę. Najgorszą sprawą jest, gdy bezsensownie umieścimy przełącznik schodowy, a tym bardziej gdy przez pomyłkę umieścimy tylko pojedynczą sztukę. Podobna sytuacja ma się, gdy chodzi o urządzenia zabezpieczające. Tutaj jednak trzeba ukierunkować uwagę nie na ich ilość, a jakość umiejscowienia.

zadbaj o nowoczesność
Puszki hermetyczne powinny być umiejscowione możliwie w prosto osiągalnym i jednocześnie trudno widocznym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem może być też montaż ich wystarczająco wysoko. Powodem ku owemu działaniu jest normalna zdolność ludzka, do opierania się na tego typu sprzętach, gdy umiejscowione są one na dole ściany. A puszki hermetyczne są takim narzędziem, który ma zapobiegać, a nie kusić do nieumyślnego zniszczenia . A co, gdy w grę wchodzi przełącznik schodowy?

W tym wypadku musimy uważać w domach jednorodzinnych, by odległość pomiędzy nimi nie była zbyt obfita. Ten znów także powinien być łatwo zauważalny i najlepiej w opcji ze stałym naprowadzaczem, by nie trzeba było błądzić po ścianie dłonią i narażać się na bolesny upadek. W wieżowcach często stosuje się przełącznik schodowy okresowy, który po jakimś czasie bezproblemowo sam się dezaktywuje. Dzięki temu oszczędzamy prąd, jednak wciąż nie możemy przesadzać z ergonomią. Mało co tak bardzo nie irytuje jak chwila, gdy na pewnym odcinku drogi nagle gaśnie światło.

Wtedy jedynym wyjściem jest albo iść trzymając się balustrady, albo, gdy wiemy o takiej specyfice urządzenia, od razu po włączeniu światła biec prędko do celu. Bywa to solidnie męczące i denerwujące. Może to powiewać prostym tematem, jednak zapewniam, że gdy ktoś wpodobnych warunkach zmuszony jest pracować pięć dni w tygodniu po osiem godzin w pewnym momencie zgłosi ową sytuację działowi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. A można było tego uniknąć zwyczajnie instalując następny przełącznik schodowy.

Ta solidna oferta (https://homeplaner.pl/kontakt/), którą przygotowaliśmy dla fanów opisywanej kwestii, zawiera zbliżone informacje na to ciekawe zagadnienie – zobacz tu.

Inwestując w ergonomię pamiętajmy także o efektywności, żeby po kilku tygodniach w naszym nowym, pięknym lokalu, nie musieć przeprowadzać konkretnego remontu elektryki.

9 listopada, 2022