Zabezpieczenie halli i klatek schodowych – jak zapobiec awarii w miejscach, gdzie pojawia się duża ilość osób? Porady, pomysły, gotowe produkty

Tworząc wieżowiec, biurowiec albo zwyczajnie dłuższy korytarz dobrze zwrócić szczególną uwagę na okablowanie pomieszczenia i doraźną wygodę. Najgorszą sprawą jest, gdy bezsensownie umieścimy przełącznik schodowy, a tym bardziej gdy przez pomyłkę umieścimy tylko pojedynczą sztukę. Podobna sytuacja ma się, gdy chodzi o urządzenia zabezpieczające. Tutaj jednak trzeba ukierunkować uwagę nie na ich ilość, a jakość umiejscowienia.

zadbaj o nowoczesność
Puszki hermetyczne powinny być umiejscowione możliwie w prosto osiągalnym i jednocześnie trudno widocznym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem może być też montaż ich wystarczająco wysoko. Powodem ku owemu działaniu jest normalna zdolność ludzka, do opierania się na tego typu sprzętach, gdy (angel-srebro.pl/charms>naciśnij ten odnośnik) umiejscowione są one na dole ściany. A puszki hermetyczne są takim narzędziem, który ma zapobiegać, a nie kusić do nieumyślnego zniszczenia (http://www.ospel.pl/pl/katalog/puszki-odgalezniki/seria/odgalezniki-hermetyczne.html). A co, gdy w grę wchodzi przełącznik schodowy?

W tym wypadku musimy uważać w domach jednorodzinnych, by odległość pomiędzy nimi nie była zbyt obfita. Ten znów także powinien być łatwo zauważalny i najlepiej w opcji ze stałym naprowadzaczem, by nie trzeba było błądzić po ścianie dłonią i narażać się na bolesny upadek. W wieżowcach często stosuje się przełącznik schodowy okresowy, który po jakimś czasie bezproblemowo sam się dezaktywuje. Dzięki temu oszczędzamy prąd, jednak wciąż nie możemy przesadzać z ergonomią. Mało co tak bardzo nie irytuje jak chwila, gdy zapraszamy do: link do strony na pewnym odcinku drogi nagle gaśnie światło.

Wtedy jedynym wyjściem jest albo iść trzymając się balustrady, albo, gdy wiemy o takiej specyfice urządzenia, od razu po włączeniu światła biec prędko do celu. Bywa to solidnie męczące i denerwujące. Może to powiewać prostym tematem, jednak zapewniam, że gdy ktoś wpodobnych warunkach zmuszony jest pracować pięć dni w tygodniu po osiem godzin w pewnym momencie zgłosi ową sytuację działowi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. A można było tego uniknąć zwyczajnie instalując następny przełącznik schodowy. Inwestując w ergonomię pamiętajmy także o efektywności, żeby po kilku tygodniach w naszym nowym, pięknym lokalu, nie musieć przeprowadzać konkretnego remontu elektryki.
Wrzesień 18, 2017