Zespoły tworzące muzykę metalową

Muzyka metalowa słuchana jest nie szczególnie przez zagorzałych oraz wieloletnich fanów tego gatunku, lecz zazwyczaj również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że opiera się w znacznej mierze na ciężkich brzmieniach. Niesamowite kawałki, które podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, co założono w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dziś i nic nie zapowiada zmiany.

Mityczna grupa muzyczna Behemoth

koncert zespołu Behemoth

Autor: Bruno Bergamini
Źródło: http://www.flickr.com

Pagan metal, black metal czy death metal. Te nazwy nie brzmią nieznajomo dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez grupę behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Początkową nazwą grupy był Baphomet i wtedy fokusowano się na kawałkach w stylu black metal. Z czasem, gdy zespół wchodził szczególnie w reguły wykonywania metalowych kawałków, muzycy odeszli od swoich twardych zasad i odświeżyli repertuar o innego typu style.

Slayer pokazuje klasę oraz pełnię możliwości w każdym kawałku

Slayer koncert

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród fanów muzyki metalowej, przygotowywanej od początku lat 90.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetne opracowanie (http://www.notowaniagpw.pl/o-mnie/) tej sprawy. Koniecznie to zobacz!

przez amerykańską grupę slayer, możemy znaleźć szybko osoby w różnym wieku. Zespół ukonstytuował się na przedmieściach Los Angeles i już od początku swojej działalności planował przygotowywanie następnych kawałków. Inicjatorem był Kerry King, który razem z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach. Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, natomiast w skład grupy wchodzi też basista i wokalista Tom Araya z Chile.

Rozwijanie się muzyki metalowej w opinii słuchających

Jeśli chodzi o polską grupę metalową behemoth, swoje początki wziął z dużej pasji artystów z Gdańska. Gitara akustyczna używana przez wykonawców nadaje specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Uniwersalne kawałki są entuzjastycznie przyjmowane także przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest nie tylko kompozytorem, ale także autorem tekstów.

3 września, 2022