Złoto jakiej próby najlepiej zakupić?

Złoto jest to jeden z najbardziej popularnych i wysoko cenionych szlachetnych metali. Nic dziwnego, gdyż wykonana z niego biżuteria przedstawia się bardzo efektownie.

pierścionki z białego złota

Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednakże pamiętać, iż im wyższa będzie jego próba, tym wyższy procent złota posiada ozdoba. Nabywając pierścionki z białego złota bywa, iż nie zastanawiamy się nad tym, z jakiej próby są stworzone. Niestety, często po upływie czasu konkretna ozdoba nie będzie już tak wysokiej jakości jak była na początku. Dlatego nim dokonamy zakupu, należy dowiedzieć się troszeczkę więcej na ów temat. Próba złota jest to bez wątpienia podstawa, dzięki jakiej będziemy mogli podjąć ostateczną decyzję tyczącą się planowanego sprawunku. Im mniejsza próba złota, tym mniejsza jest cena wyrobu. W najwyższym stopniu popularne próby złota to 333 i 585. Osiągalne są one od ręki i bez problemu można zakupić tego typu biżuterię w dowolnie wybranym przez nas sklepie stacjonarnym czy sklepie internetowym.
Zastanawiasz się nad tym, czy odcień złota zależy od próby? Wiele osób tak właśnie podchodzi do zagadnienia, chociaż jest to błędne myślenie. Odcień złota nie ma bowiem żadnego związku z daną próbą. Na jego odcień oddziałują pozostałe domieszki metali, jakie mieszczą się w stopie złota. Warto mieć na uwadze, iż czyste złoto ma barwę złocistożółtą.

Czy taka problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (https://gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/plany-pogrzebowe/), która odnosi się do omawianej kwestii, zatem niewątpliwie też Cię zaintryguje!

Niestety, jest ono wtenczas nadzwyczaj miękkie i stąd zestawia się je z innymi metalami. Dzięki temu jest w wyższym stopniu mocne na różnego typu uszkodzenia.

Miejmy na względzie, że jeżeli nabędziemy biżuterię stworzoną ze złota konkretnej próby, warto o nią właściwie dbać. Nawet jeśli będzie to biżuteria niskiej próby, która powinna być trwalsza, to i tak nie zwalnia nas to z tego obowiązku.
19 lutego, 2021